Dolar 18 TL'ye koşarken Selçuk Geçer'den yeni yorum: ' Olmaz diyenler, görün bakalım olacak mı? '

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, 18 TL'ye dayanan dolar için yeni bir açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Geçer, kendisine inanmayanlar için dolarda 30 TL tahminini yineledi.

Dolarda kritik eşiğe son 45 kuruş! Selçuk Geçer'den yeni tahmin

Merkez Bankası’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı faiz kararının ardından dolar kurundaki yükseliş devam ediyor. Son olarak Aralık 2021’de 17 lirayı aşan dolar, yeni rekorlara imza atarak hızla 18 TL’ye yaklaşarak an itibariyle 17,84 TL’den işlem görüyor.

Piyasalarda dolar endişesi devam ederken, dolar tahminleriyle 12’den vuran ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yeni bir açıklamada bulundu.

Dolar 18 TL'ye koşarken Selçuk Geçer'den yeni yorum: ' Olmaz diyenler, görün bakalım olacak mı? '

Dolar kuru 18’e dayandı!

Hafta başında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz açıklamasının ardından dolar ve altın hızla yükselişe geçti. Şimdi ise sırada Amerika Merkez Bankası FED’in açıklamaları olacak. Küresel piyasalarda FED’in bu ay da faiz artırımı yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Döviz politikası başta olmak üzere ekonomi tercihlerine yönelik endişeler, yüksek enflasyon ve küresel resesyon korkusuyla dolar kuru 18 TL’ye doğru gidiyor.

Dolar 18 TL'ye koşarken Selçuk Geçer'den yeni yorum: ' Olmaz diyenler, görün bakalım olacak mı? ' - Resim : 2

Dolarda yeni rekorların gelmesine yalnızca 45 kuruş kadar bir tutar kaldı. Eğer ilerleyen günlerde de bu baraj aşılırsa, dolar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak.

‘’ Bekleyin görün bakalım olacak mı, olmayacak mı? ‘’

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, daha önce çektiği videolar ve paylaştığı yazılarda, dolar kurunun önce 17 TL’yi aşacağını, sonra 25 TL’ye geleceğini ve yıl sonuna kadar 30 TL olacağını iddia etmişti. Daha önce iddialarına inanmayanlara cevap niteliğinde bir paylaşım daha yapan Selçuk Geçer, şu ifadeleri kullandı:

‘’ 5 olmaz diyenler, 8 olmaz diyenler, 12 olmaz diyenler, 17.80 olmaz diyenler şimdi de 30 olmaz diyor. Bekleyin görün bakalım olacak mı olmayacak mı? ‘’

Selçuk Geçer, daha önce yaptığı dolar tahminini yineleyerek, doların hızla 30 TL’ye çıkacağını savundu. Diğer ekonomistler bu kadar keskin bir rakam vermiyor olsa da, dolar kuru 13-14 lirayken 17 TL olacak diyen Selçuk Geçer yoğun tepki almıştı.

Dolar 18 TL'ye koşarken Selçuk Geçer'den yeni yorum: ' Olmaz diyenler, görün bakalım olacak mı? ' - Resim : 3

Dolardaki hareketliliği ise Amerika Merkez Bankası FED’in Temmuz ayı faiz kararı netleştirecek. Dolar kurunun değerini daha da artırması beklenirken, Merkez Bankası döviz kurunu frenlemek için yeni bir sistemi devreye sokacak mı bilinmiyor. Şimdi ise gözler FED’in faiz kararında. FED’in kararı hem dolar kurunu hem de altın fiyatlarının geleceği için belirleyici olacak.

Editör notu:Haberimizde yer alan icadeler yatırım tavsiyesi içermemektedir. Emlak365.com yatırım tavsiyesi vermez.

SONRAKİ HABER