Dolar operasyonuna start verdiler! İslam Memiş'ten yıl sonu dolar kuru tahmini!

Finans Analisti İslam Memiş dolar kuru ile alakalı olarak yeni bir değerlendirmede bulundu. Dolar operasyonu yapılacağını söyleyen İslam Memiş bunun hazırlıklarına dair bazı işaretlerin geldiğini belirtti.
Dolar operasyonuna start verdiler! İslam Memiş'ten yıl sonu dolar kuru tahmini!

Dolar kurunun ne kadar olacağı her vatandaşın en çok merak ettiği soru olmaya devam ediyor. Dolar yatırımı akla gelen ilk yatırım modeli olurken Finans Analisti İslam Memiş dolar kuru ile alakalı olarak yeni değerlendirmelerde bulundu. Dolar operasyonu yapılacağını iddia eden İslam Memiş yatırımcıların çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

DOLAR OPERASYONU YAPACAKLAR!

Dolar operasyonunun startının verildiğini belirten İslam Memiş, “Taksimde yapılan terör saldırısı dolar operasyonunun başladığını gösteriyor. Türkiye’nin ekonomisini bozmak için önce insanların ilgisini başka tarafa çekecekler. Döviz alın, dolar yükselecek demek tamamen istihbarat çalışmasıdır. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında bu operasyonun bir benzerini yaşadık. İnsanlar bir anda ne oluyor diyerek gaza gelip dolara yüklendiler. Dolar 8,80 TL’den 18 TL’ye kadar yükseldi. Ancak devletimiz büyüktür ve hemen müdahale etti. O zaman zarar edenler halen daha zararlarını karşılayamadılar. Yine aynı operasyonu yapacaklar.” dedi.

YIL SONU DOLAR KURU TAHMİNİ!

Dolar kurun bir miktar yükseleceğini belirten İslam Memiş, “Yıl sonu geldiğinde dolar kurunu 21 – 21 TL aralığında görebiliriz. Bu seviyeleri test edecek bir dolarla karşılaşabiliriz. Uluslararası piyasalarda ise dolar daha stabil seyredecektir. Çünkü dolar artık doyuma ulaştı. Çok sert yükselişler olmaz. Bunu bekleyen yatırımcı da zarar eder” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dolara ihtiyacının kalmayacağını belirten İslam Memiş, “Türkiye bir süredir altın rezervini arttırmaya devam ediyor. Bu bir hazırlıktır. Türkiye kendi parasıyla, kendi para birimiyle, dijital paralarla ticaret yapacak. Bu şekilde dolar ekarte edilecek. Doları saf dışı bırakacaklar. Bu yeni düzende sadece Türkiye yok. Rusya, Çin, İran gibi büyük ekonomiler bu yeni düzeni kuracaklar.” şeklinde konuştu.

2023'TE DOLARDAN UZAK DURUN UYARISI!

Dolardan kesinlikle uzak durulması gereken zamanı da açıklayan İslam Memiş, “Şu anda enflasyon rakamları yüksek ve faiz de geri geliyor. İnsanlar krediye de ulaşamıyorlar. Ancak bu sıkıntılı süreç Şubat – Mart ayları gibi sona erecek. Yıl sonuna doğru dolar tarafından 21 TL dediğimiz yeni bir zirve olabilir. Ancak 2023 yılının Mart ayıyla beraber dolardan uzak durmak lazım. Dolar kuru o zaman yüksek miktarlarda düşüş yaşayabilir.” şeklinde konuştu.

DOLAR KAZANDIRMAZ!

Doların yatırım aracı olmadığını söyleyen İslam Memiş, “Doların yatırım aracı olmadığını sık sık söylüyorum. Ancak bizim ülkemizde doları sürekli olarak insanlara yatırım aracı olarak öğrettiler. Rakamlar yalan söylemez. Son 20 yılda gram altın yüzde 6.290 değer kazanmış. Borsa ikinci sırada en çok kazandıran yatırım aracı olmuş. Sonra euro geliyor ve ondan donra dolar geliyor.” dedi.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve analizler yatırım kapsamında değerlendirilmemelidir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Yatırım yapılması halinde kazanç garantisi yoktur.