Dolar ve Brent Petrol Çarpışıyor, Akaryakıt Fiyatları Değişiyor! Bir İndirim Bir Zam Haberi Geldi, LPG Benzin Fiyatı Değişti

Akaryakıt fiyatları büyük bir hızla dalgalanmaya devam ederken dolar kuru ve brent petrol fiyatı üzerinde yaşanan değişimler benzin, motorin, LPG fiyatları için güncelleme geldi. Benzine indirim, LPG'ye zam haberi geldi!

Dolar ve Brent Petrol Çarpışıyor, Akaryakıt Fiyatları Değişiyor!

Brent petrol uluslararası piyasada büyük bir hızla değer kaybetmeye devam ederken iç piyasada ise dolar kuru ne yazık ki aynı hızla yükseliyor. Dolar kurunda yaşanan yükseliş dış piyasada brent petrolde yaşanan düşüşü telefi ederken bu nedenle iç piyasada akaryakıt fiyatlarına beklenen indirim yansıtılamıyor. 

Küresel piyasalarda brent petrol fiyatı an itibari ile 100 dolar seviyesinin altına düşerken 99 dolar bandında tutunmaya çalışıyor. Dolar kuru ise dün Amerika'da açıklanan ve son 41 senenin rekorunu kıran enflasyon rakamları nedeni ile 14.40 TL seviyesini aşmış bulunuyor. Peki, akaryakıt fiyatlarında son durum ne, benzin ve motorine zam var mı, indirim gelecek mi?

BRENT PETROLDE SON DURUM NE, BRENT PETROL FİYATLARI SON DAKİKA GELİŞMELERİ NELER?

Uluslararası piyasalarda dün Amerika'da açıklanan enflasyon rakamlarının şoku hissedilmeye devam ediyor. Yüzde 8,8 beklentisinin de üzerinde çıkarak yüzde 9 barajını aşan ABD Temmuz ayı enflasyon verisi sonrasında Amerikan Merkez Bankası FED tarafından açıklanacak olan faiz kararı için beklentiler yükseldi. 

Dolar ve Brent Petrol Çarpışıyor, Akaryakıt Fiyatları Değişiyor! Bir İndirim Bir Zam Haberi Geldi, LPG Benzin Fiyatı Değişti

FED'in 100 baz puanlık jumbo faiz artışı endişesi ile brent petrolde resesyon baskısı arttı. Tüm dünyada enflasyon şoku yaşanırken üretimin düşeceği endişesi ile brent petrol yeniden 100 doların altına geldi. Brent petrol 99 dolar seviyesinde tutunma savaşı veriyor. 

Dolar ve Brent Petrol Çarpışıyor, Akaryakıt Fiyatları Değişiyor! Bir İndirim Bir Zam Haberi Geldi, LPG Benzin Fiyatı Değişti - Resim : 2

DOLAR KURUNDA SON DURUM NE?

Dolar kurunda yaşanan dalgalanma devam ederken ne yazık ki FED faiz silahı etkisi ile dolar kuru yönünü yeniden yukarıya çevirdi. Dolar kuru an itibari ile yükseliş yönlü 17,47 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Dolar kurunda FED Temmuz ayı faiz kararı beklentisi ile yükselişini sürdürmesi muhtemel görünüyor. 

Dolar ve Brent Petrol Çarpışıyor, Akaryakıt Fiyatları Değişiyor! Bir İndirim Bir Zam Haberi Geldi, LPG Benzin Fiyatı Değişti - Resim : 3Dolar ve Brent Petrol Çarpışıyor, Akaryakıt Fiyatları Değişiyor! Bir İndirim Bir Zam Haberi Geldi, LPG Benzin Fiyatı Değişti - Resim : 4

AKARYAKIT FİYATLARINDA SON DURUM NE, BENZİNE İNDİRİM, LPG'YE ZAM VAR MI, LPG FİYATLARI İÇİN ZAM GELECEK Mİ?

Yapılan son dakika duyurusu ile benzine litre başına 1,55 liralık indirim açıklanırken, LPG fiyatlarına ise 30 kuruşluk zam geleceği ilan edildi. Yeni fiyatlar pompaya yansırken güncellemelerin brent petrolde yaşanan fiyat değişimlerine göre devam edeceği belirtildi. Dolar kurunda yaşanan yükselişin hız kesmesi durumunda fiyatların daha hızlı geri çekilebileceği açıklandı.