Dolar ve Brent petrol yükseldi, motorine yeni zam haberi verildi: 48 TL fazla ödenecek! Güncel akaryakıt fiyatları benzin, motorin, LPG otogaz listesi

Amerika'dan gelen verilerden moral bulan brent petrol fiyatı yükselişini sürdürürken hem dolar kuru hem de brent petrol fiyatında yaşanan yükselişten olumsuz etkilenen akaryakıt fiyatları için yeni zam açıklandı!

Dolar ve Brent petrol yükseldi, motorine yeni zam haberi verildi: 48 TL fazla ödenecek!

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken yaşanan dalgalanma ne yazık ki yurt içerisinde yen zamlara neden oldu. Yapılan resmi açıklama ile duyurulan motorin zammı dün pompaya yansırken motorine yeni zam beklentisi açıklandı. 

Motorinin litre fiyatına geleceği açıklanan zam sonrasında gözler benzine ve LPG otogaz fiyatlarına çevrildi. Akaryakıt sektörü temsilcileri hem brent petrol fiyatı hem de dolar kurunda eş zamanlı yaşanan yükselişin devam etmesi halinde yeni zamların kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler. 

BRENT PETROL FİYATINDA SON DURUM NE, PETROLÜN VARİL FİYATI KAÇ DOLAR OLDU?

Uluslararası piyasada 92 dolar seviyesine kadar düşen brent petrol fiyatının Amerika'dan gelen yeni veriler ile moral bulması üzerine başlayan yükseliş akaryakıt fiyatlarına yeni güncelleme gelmesine neden oldu. Brent petrol fiyatı 98 dolar seviyesinden 95 dolar seviyesine kadar çekilse de talebin güçlü olması yükseliş beklentisini destekledi. 

Dolar ve Brent petrol yükseldi, motorine yeni zam haberi verildi: 48 TL fazla ödenecek! Güncel akaryakıt fiyatları benzin, motorin, LPG otogaz listesi

Brent petrol fiyatı an itibari ile 95,33 dolar seviyesinden işlem görmeyi sürdürüyor. Brent petrol fiyatında yaşanan yükselişin en önemli nedeni FED'in şahin söylemlerindeki tonun azalması, ekonomik verilerin ve enflasyondaki düşüşün faiz indirimi ataklarının önünü keseceği beklentisi olarak belirtiliyor. 

Dolar ve Brent petrol yükseldi, motorine yeni zam haberi verildi: 48 TL fazla ödenecek! Güncel akaryakıt fiyatları benzin, motorin, LPG otogaz listesi - Resim : 2

Brent petrol fiyatında yaşanan yükselişe ek olarak dün Merkez Bankası tarafından yapılan sürpriz faiz indirimi ile dolar kurunun da 18 TL seviyesini aşmasının akaryakıt fiyatları üzerinde baskı oluşturduğu belirtiliyor. Dolar kuru an itibari ile 18 TL seviyesinin hemen üzerinde 18,10 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 

MOTORİNE SON DAKİKA ZAM HABERİ VAR MI, AKARYAKIT FİYATLARINA YENİ ZAM GELECEK Mİ, NE ZAMAN GELİR?

 Hem dolar kuru hem de brent petrol fiyatında yaşanan yükselişin etkisi ile akaryakıt fiyatlarına yeni zam beklentisi açıklandı. Hatırlanacağı üzere dün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 83 kuruş indirim, motorine ise 76 kuruş zam gelmişti.

Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan son dakika açıklaması ile motorine yeni zam beklentisi ilan edildi. Yapılan açıklamada motorine bu gece yarısından itibaren 1 lira 7 kuruşluk zam geleceği belirtiliyor. Bu da ortalama 45 litre olan bir depo motorinin fiyatının 48 TL zamlanacağı anlamına geliyor.