Doların Patronu O Tarihte Son Sözünü Söyleyecek! FED Temmuz 2022 Toplantısı Ne Zaman, Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

Amerikan Merkez Bankası FED Temmuz toplantısı için geri sayım başladı. FED faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak, FED faiz arttırırsa dolar ve altın ne olur?

FED Temmuz 2022 Toplantısı Ne Zaman, Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

Dünya Dolar - Euro paritesi ile çalkalanmaya devam ederken gözler Merkez Bankaları tarafından açıklanacak olan faiz kararlarına çevrildi. Temmuz ayı içerisinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TCMB yanı sıra Amerikan Merkez Bankası FED ve Avrupa Merkez Bankası ECB faiz kararlarını açıklayacak. 

Açıklanan faiz kararları arasında şüphesiz ki piyasanın en çok merak ettiği ve yakından takip ettiği karar FED Temmuz toplantısı sonrası açıklanan karar olacak. Peki, FED Temmuz toplantısı ne zaman, faiz kararı saat kaçta açıklanacak, FED faiz artıracak mı?

FED TEMMUZ TOPLANTISI NE ZAMAN, FAİZ KARARI HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

Piyasaların adeta nefesini tutarak beklemiş olduğu FED Temmuz toplantısı için geri sayım başladı. Temmuz ayında yapılacak olan toplantının öncesinde açıklanan ABD enflasyon verisi yüzde 8,8 olan beklentinin üzerine çıkmış ve yüzde 9 seviyesini aşarak rekor tazelemişti. Yaşanan sert yükseliş sonrasında gözler bir kere daha FED'e çevrildi. 

Amerikan Merkez Bankası FED Başkanı Powell toplantıda alınan kritik kararı basın toplantısı ile açıklayacak. FED Temmuz Toplantısı 26 - 27 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Alınan kritik faiz kararı ise 27 Temmuz tarihinde Türkiye saati ile 21:00'de yapılacak olan basın toplantısı ile duyurulacak. 

Doların Patronu O Tarihte Son Sözünü Söyleyecek! FED Temmuz 2022 Toplantısı Ne Zaman, Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

FED FAİZ ARTTIRIR MI, MERKEZ BANKASI FAİZ ARTIRIRSA DOLAR VE ALTIN NE OLUR?

Temmuz ayında enflasyonun yüzde 9.1 rakamını görerek 1981 senesinin Kasım ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaşması ile piyasalar sallanmış, FED'in faiz artırımı kesinleşmişti. FED'in Temmuz ayında kesin olarak faiz artırımı kararı alması beklenirken en düşük 75 baz ve en yüksek 100 baz puan faiz artırımı beklentisi masada yerini aldı. FED'in faiz artırması durumunda doların desteklenmesi, altının ise zayıflaması ihtimali ağır basıyor.