Dünyaca ünlü analistlerden ons altın için yeni fiyat tahminleri!

Dünyaca ünlü analistlerden altın fiyatlarına dair yeni değerlendirmeler geldi. Ons altın ne kadar olacak? Ons altın hangi seviyeleri görecek? İşte altın fiyatlarına dair yeni tahminler...

Dünyaca ünlü analistlerden ons altın için yeni fiyat tahminleri!

Altın piyasasında karmaşık fiyatlamalar devam ediyor. Düşüş trendi içerisinde kalan ons altın son olarak dolar baskısının azalması ile yeniden yükselişe geçti. Jackson Hole toplantısında verilecek olan faiz mesajına göre ons altın kendisine yeni bir yön belirleyecek. Dünyaca ünlü analistler ise altın fiyatlarına dair son beklentilerini açıkladılar.

ONS ALTIN İÇİN FİYAT TAHMİNLERİ!

Singapur merkezli Goldsilver Central’den Brian Lan yaptığı açıklamasında, “İnsanlar FED’in artık net bir tavır göstermesini bekliyorlar. Agresif şekilde yapılan faiz artırımları bitti mi yoksa bunun devamı var mı? FED faiz artırımlarında frene basarsa ons altın çok güçlü bir destek bulabilir. Bu da hızlı bir şekilde 1.800 Dolar üstünü bize gösterebilir.” dedi.

Reuters analisti Wang Tao ise yaptığı altın yorumunda, “Ons altının 1.774 dolar seviyesine yükselmesi mümkün. Bunu birkaç gün içerisinde göreceğiz. Ancak FED’den gelecek olan haberler etkili olacaktır. Olumsuz bir durumda ise yeni bir düşüş trendini takip edebiliriz.” ifadelerini kullandı.

RJO Futures analistlerinden Bob Haberkorn piyasanın sakin olduğunu belirterek, “Piyasada bir sakinlik gözlemliyoruz. Altın piyasası Jackson Hole toplantısından ne çıkacağını görmek istiyor. Bunun ardından ons altın için fiyatlarda yön tayin edilecek. Ons altın için ben halen daha yükseliş trendinin opsiyon olarak kenarda durduğunu düşünüyorum.” dedi.

OANDA analistlerinde Craig Erlam ise altın yorumunda, “Ons altının 1.730 dolar seviyesini aşağı yönlü kırıp kıramayacağı FED’den gelecek haberlere bağlı. FED Başkanı Jerome Powell diğer üyelerin şahin senaryosuna uyacak mı? Var olan seviyeyi korumakla yetinecek bir para politikasına geçilirse altın piyasası bundan faydalanır. Bu senaryoda da ons altının kısa vadeli hedefi 1.850 Dolar olur.” dedi.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler ilgili uzmanların kişisel yorumlarıdır ve yatırım yapılması için öneri değillerdir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.