Elon Musk Norveç’te konuştu: Daha fazla petrol ve doğalgaz çıkaramazsak medeniyet çökecek!

Dünyanın en zengin insanı olan Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, hafta başında Norveç’te bir konferansa katıldı. Burada dikkat çeken açıklamalarda bulunan Musk, medeniyetin devam edebilmesi için daha fazla petrol ve doğalgaza ihtiyaç olduğunu söyledi.

Elon Musk Norveç’te konuştu: Daha fazla petrol ve doğalgaz çıkaramazsak medeniyet çökecek!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın ve özel uzay havacılık şirketi SpaceX’in CEO’su Elon Musk, 2021 yılının hemen başlarında Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin insanı oldu. Daha sonra yıl genelinde ismi daha çok kripto paralarla anılan Elon Musk, son olarak da Twitter’ı satın alma süreci ile gündeme geldi.

Her adımı çok konuşulan Elon Musk, hafta başında Norveç’te katıldığı bir konferansta yaptığı açıklamalarla da dikkatleri çekti. Medeniyetin devam edebilmesi için daha fazla petrol ve doğalgaza ihtiyaç olduğunu söyleyen Musk, ayrıca düşen doğum oranlarından dolayı da ciddi şekilde endişelendiğini ifade etti. İşte detaylar…

“DAHA FAZLA PETROL VE DOĞALGAZ KULLANMALIYIZ”

Elon Musk, yaptığı açıklamada sürdürülebilir enerji kaynakları geliştirilirken medeniyetin devam edebilmesi için daha fazla petrol ve doğalgaz çıkarılması gerektiğini ifade etti. Musk, sürdürülebilir enerjiye geçişin onlarca yıl süreceğini ifade etti ve “Gerçekçi olursak, kısa vadede petrol ve doğalgaz kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde medeniyet çökecek” sözlerini dile getirdi. Dünyanın en zengin insanı Elon Musk “Dünyanın karşılaştığı en büyük zorluklardan biri sürdürülebilir enerjiye ve sürdürülebilir bir ekonomiye geçiş. Tamamlanması birkaç on yılı bulacaktır” dedi.

“NORVEÇ’İN DAHA FAZLA ARAMA YAPMASI GEREKİYOR”

Elon Musk Norveç’te konuştu: Daha fazla petrol ve doğalgaz çıkaramazsak medeniyet çökecek!

Petrol ve doğalgazın daha fazla çıkarılması gerektiğini savunan Elon Musk, ayrıca bu konuda Norveç’e de çağrıda bulundu. Musk söz konusu açıklamasında “Norveç’in bu anlamda daha fazla arama yapması gerekiyor” dedi. Ayrıca medeniyetin devamı için doğum oranlarının da çok önemli olduğunu savunan Elon Musk, “Medeniyetin devamı için doğum oranları da çok önemli. Şu anki rakamlar beni endişelendiriyor” dedi. Petrol ve doğalgaz vurgusu yapan Musk, geçtiğimiz yıl da Bitcoin’in (BTC) çok fazla enerji harcadığını öne sürmüştü.

BITCOIN’IN ÇOK FAZLA ENERJİ TÜKETTİĞİNİ İDDİA ETMİŞTİ

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, geçtiğimiz yıl Şubat ayında Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başlamış ve 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın almıştı. Ancak Elon Musk bu hamleden 1,5 ay sonra "Bitcoin'in çok fazla fosil yakıt tüketimi yaptığını” öne sürerek, Tesla’nın Bitcoin ile satış işlemlerini durdurmuştu. Bu süreçte Bitcoin de çok sert değer kayıpları yaşamıştı.