Emekli promosyon ödemesi ne kadar oldu? İlk kez emekli olan ne kadar promosyon alacak?

SSK, Bağ-kur, Emekli sandığı aylığı almaya mensup kişilere alınacak ilk emekli maaşı ile beraber promosyon ödemesi yapılıyor. İlk kez emekli olacak olan kişinin alacağı promosyon tutarı Ağustos ayı güncel rakamlara göre ne kadar oldu? İşte detaylar…

Emekli promosyon ödemesi ne kadar oldu? İlk kez emekli olan ne kadar promosyon alacak?

Devlet bankaları ve kamu bankaları emeklilere özel promosyon rakamlarını güncelledi. Temmuz ayında yapılan emekli maaş zammı sonrası Ağustos ayı promosyonlarında artış yaşandı. En yüksek 5000 TL'yi bulan promosyon tutarı Ağustos ayı ile birlikte 7000 TL'yi aştı.

YÜKSEK PROMOSYON NASIL ALABİLİRİM?

İlk kez emekli olacak olanlar ya da daha önceden emekliliği bulunanlar yüksek promosyon veren bankaya müracaat ettiklerinde emekli maaşı taşıma işlemleri ardından belirlenmiş rakamdan yararlanabiliyor. Alınan emekli aylığına göre değişen bu rakam 3 yıl boyunca aynı bankada kalma sözü verildiğinde ilk maaşın ardından hesaba tanımlanıyor.

FARKLI BANKAYA EMEKLİ HESABI TAŞINABİLİR Mİ?

Devlet ya da Kamu Bankasında emekli maaş hesabı bulunanlar talep ettiklerinde farklı bir bankaya geçiş yapabiliyor. Bazı bankalar farklı bir bankaya geçmeyi kabul etmeyebiliyor. Bunun arka planında neden olarak gösterilen durum kişinin banka aracılığı ile kullanmış olduğu kredi olabiliyor. Kredi tutarı sona erene kadar banka değiştirmesi pek çok bankanın onay vermediği bir durum. Ancak kişi talep ettiğinde yenilenmiş olan promosyon tutarından kalan gün sayısı düşürüldükten sonra yararlanabiliyor.

İlk kez emeklilik hesabı oluşturacak olan kişi yapılan sözleşme içerisinde istediği bankayı tercih edebilir. Bu durumda seçecek olduğu bankada 3 yıl boyunca kalma sözü vermelidir. 2022 Ağustos ayı itibari ile en yüksek promosyon tutarını veren bankalar arasında Yapı Kredi, Akbank ve Garanti Bankası yerine alıyor.

YAPI KREDİ GÜNCEL PROMOSYON TUTARI

Emekli promosyon ödemesi ne kadar oldu? İlk kez emekli olan ne kadar promosyon alacak?

Yapı Kredi 2022 Ağustos ayı itibarıyla ilk kez emekli olacaklara ya da daha önceden emekli olup bankayı tercih edenlere 7.250 TL'ye nakit promosyon fırsatı sunuyor. Alınan maaşa göre bu rakam değişebiliyor. Kişinin 100 TL ek nakit promosyondan yararlanabilmesi için iki yeni fatura ödeme talimatı vermesi yeterli oluyor. Bunun yanı sıra 31 Ağustos tarihine kadar Yapı Kredi kredi kartı başvurusunda bulunanlar yapacakları 500 TL'lik harcama sonrasında 250 TL kazanıyor.

Güncel promosyon tutarı:

  • 1.500 TL'ye kadar emekli aylığı alana 4.850 TL
  • 1.500 TL - 2.500 TL arası emekli aylığı alana 6000 TL
  • 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı alana 7.250 TL

GARANTİ BBVA GÜNCEL PROMOSYON TUTARI

Garanti BBBA emeklilik maaşını bankaya taşıyana 7.500 TL ödeme yapacağını duyurdu. Alınan emekli maaş tutarına göre bu rakam değişebiliyor. Bankaya yakınını getir kampanyası kapsamında emekli yakını için ek 250 TL ödeme yapıyor. Mobil şube üzerinden maaş taşıma işlemi kısa sürede gerçekleşebiliyor. Alınacak emekli aylığına göre promosyon tutarı değişiyor.

Güncel promosyon tutarı:

  • 1.500 TL'ye kadar emekli aylığı alanlar 4.850 TL
  • 1.500 TL - 2.500 TL arası emekli aylığı alanlar 6.000 TL
  • 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı alanlar 7.250 TL

AKBANK GÜNCEL PROMOSYON TUTARI

Akbank 3 yıl boyunca aynı bankadan maaş alma sözü verene 7.500 TL'ye yakın promosyon ödemesi yapıyor. Ağustosun sonuna kadar devam edecek olan kampanya ek ödemelerle destekleniyor. Banka müşterisi olup kredi kartı başvurusunda bulunup 1.250 TL ve üzeri harcama yapıldığında ek 250 TL hesaba yatıyor. Üstelik maaş hesaba yatmadan 2 gün önce faizsiz bir şekilde para çekme talebinde bulunabiliyor.

Güncel promosyon tutarı:

  • 1.500 TL'ye kadar emekli aylığı alana 4.650 TL
  • 1.500 TL - 2.500 TL arası emekli aylığı alana 5.800 TL
  • 2.500 TL ve üzeri emekli aylığı alana 7000 TL