Emekliler 2022’de en fazla ne kadar promosyon alabilecek? Hangi banka ne kadar promosyon veriyor?

Temmuz ayında yükselen emekli maaşlarının ardından bankaların, kendilerini tercih eden emekli maaş müşterilerine sunduğu nakit promosyon ödemelerinin üst limiti de hızla yükseldi. Bununla birlikte en yüksek promosyonu hangi banka vermeye başladı?

Emekliler 2022’de en fazla ne kadar promosyon alabilecek? Hangi banka ne kadar promosyon veriyor?

2022 yılında yükselişe geçen küresel enflasyonun etkileri ülkemizde diğer birçok ülkeye göre daha şiddetli görüldü. Birçok merkez bankası yükselen enflasyon karşısında faiz artırım kararı alırken, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ise faizi sabit tutma kararını tekrarladı.

Bu süreçte Türkiye’de enflasyon tarihi zirvelerine ulaşırken, enflasyon verilerine göre zamlanan memur ve emekli maaşları da Temmuz ayında, ilk 6 aylık enflasyon rakamlarına göre zamlandı. Memur ve emekli maaşlarının zamlanması ile birlikte bankalar da emekli maaş müşterilerinin kendilerini tercih etmesi için promosyon yarışına girdi. İşte detaylar…

EMEKLİLERE NAKİT PROMOSYON ÖDEMELERİ

Emekliler, maaşlarını ilgili bankaya taşıyıp bankanın belirlediği tarihler arasında başvuruda bulunduklarında, net aylık tutarlarına göre nakit promosyon ödemesi alabiliyor. Emekliler, maaşlarını 3 yıl boyunca söz konusu bankadan alacaklarını taahhüt ediyor ve bu taahhüt sonrasında bankanın verdiği, değişen miktarlardaki promosyon ödemelerinden bir defaya mahsus olarak yararlanabiliyor. Bankalar da emeklilerin kendilerini tercih etmesi için bu promosyon tutarlarını olabildiğince yüksek tutmaya çalışıyor. Bankalar arasında başlayan promosyon rekabetinde kimi bankalar ön plana çıkıyor.

EMEKLİ MAAŞI NASIL TAŞINIR?

Emekliler 2022’de en fazla ne kadar promosyon alabilecek? Hangi banka ne kadar promosyon veriyor?

Emekli vatandaşlar isteğe bağlı olarak e-Devlet üzerinden ya da bizzat maaşını taşımak istediği bankaya giderek maaşını ilgili bankaya taşıyıp promosyon başvurusunda bulunabiliyor. Emekli maaşlarına gelen zam ve en düşük emekli maaşının artırılmasından sonra bankalar da daha yüksekten promosyon ödemesi yapmaya başladı. Birçok banka ödemelerinde dikkat çekerken, en yüksek ödemeleri yapanlar ön plana çıktı.

HANGİ BANKA NE KADAR PROMOSYON VERİYOR?

Akbank, emeklilere maaş tutarlarına göre sırasıyla 4 bin 650 TL, 5 bin 800 TL ve 7 bin TL promosyon ödemesi yapıyor. Ayrıca Akbank, ek kampanyalarla ilave olarak 500 TL chip para da hediye ediyor. Diğer yandan Yapı Kredi ise emeklilere sırasıyla 3 bin 500 TL, 4 bin 250 TL ve 5 bin TL promosyon ödemesi yapıyor. ING Bank ise emekli maaş müşterilerine sırasıyla 3 bin 500 TL, 4 bin 250 TL ve 5 bin TL promosyon ödemesi yapıyor.