Emekliler 30 Eylül tarihine kadar o bankadan karşılıksız 10 bin TL promosyon alabilecek!

Emeklilere verilen promosyon ödemelerinde Temmuz ayıyla birlikte yeni dönem de başladı. Gelen emekli maaş zammı sonrası yükselen promosyonlarda ödemeler 10 bin TL’ye kadar tırmandı. Ayrıca bazı bankalar başvuru sürelerini de uzattı! İşte detaylar…

Emekliler 30 Eylül tarihine kadar o bankadan karşılıksız 10 bin TL promosyon alabilecek!

Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına zamlar yansıtıldı. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emekli maaşına %42,35 oranda, memur ve memur emeklilerinin maaşına da %41,69 oranda zam yansıtıldı. Ayrıca en düşük emekli maaşı da 2.500 TL’den 3.500 TL’ye kadar yükseltildi.

Gelen maaş artışlarının ardından bankaların 3 yıl taahhüt karşılığında, bir aylık net maaş tutarına göre bir defaya mahsus ödediği nakit promosyon tutarları da yükseliş gösterdi. Geçtiğimiz aya kadar en fazla 6.000 TL olan ödemelerde limit 10 bin TL’ye kadar tırmandı. Birçok bankada 31 Ağustos tarihine kadar olan başvuru süreleri de bazı bankalar tarafından 30 Eylül tarihine kadar uzatıldı. Peki en yüksek promosyon hangi bankada? İşte detaylar…

EMEKLİYE 10 BİN TL PROMOSYON KAPISI AÇILDI

Emekli maaşlarına zam gelmesiyle birlikte bankaların emeklilere ödediği promosyon tutarları da yükseldi. Kamu bankaları, SGK maaş anlaşması kapsamında taban fiyattan uyguladığı promosyon tutarlarını yükseltmedi ancak özel bankalar bu alanda dev bir yarışın içine girerek gün geçtikçe promosyon tutarlarını da yükseltti. Geçtiğimiz aya kadar 6.000 TL’ye kadar çıkan promosyonlar, son güncellemelerin ardından ek kampanya ödemeleriyle birlikte 10 bin TL’ye kadar tırmandı. Ancak bu noktada, bankaların promosyon ödemeleri için başvuru tarihleri öne çıkıyor.

PROMOSYON BAŞVURULARI UZATILDI

Emekliler 30 Eylül tarihine kadar o bankadan karşılıksız 10 bin TL promosyon alabilecek!

Bilindiği üzere birçok banka promosyon başvurusu için son tarihi 31 Ağustos olarak belirlemişti. Ağustos ayı sona erdi ancak promosyon ödemeleri gündemde kalmaya devam ediyor. Bu nedenle de bazı bankalar promosyon başvuru tarihlerini 30 Eylül’e kadar erteledi.

Promosyon ödeme başvurularını Eylül sonuna kadar uzatan bankalardan biri olan ve aynı zamanda Türkiye’de en yüksek promosyon ödemesi yapan bankalardan biri olan Yapı Kredi, bir aylık net maaşı 2.500 TL ve üzerinde olan emekli maaş müşterilerine 7.500 TL ve getirilen her emekli yakını için 250 TL ve toplamda 2.500 TL ödeme yapıyor. Böylece Yapı Kredi’de promosyon ödemeleri de 10 bin TL’ye kadar ulaşabiliyor.