Emeklilere 20 bin TL promosyon açıklaması geldi! Bankaların emekli maaş müşteri rekabeti kızışıyor…

Emekli maaşlarında görülen artış sonrasında bankalar arasında promosyon yarışı da hız kazandı. Bankalar, emeklilere kendilerini tercih etmeleri için promosyonların tutarını artırırken, şimdilerde 20 bin TL’lik ödemeler konuşulmaya başlandı. İşte detaylar…

Emeklilere 20 bin TL promosyon açıklaması geldi! Bankaların emekli maaş müşteri rekabeti kızışıyor…

Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına %42,35 oranda zam yansıtıldı. Öte yandan Plan ve Bütçe Komisyonu’nda alınan karar ile en düşük emekli maaşı da 2.500 TL’den 3.500 TL’ye yükseltildi. Yükselen emekli maaşları ile birlikte, bankaların 3 yıl taahhüt ile emekli maaş müşterilerine sunduğu nakit promosyon tutarları da artış gösterdi. Bankalar arasında başlayan promosyon rekabetinde son günlerde 8 bin 250 TL’ye kadar yükselen miktarlar arasında artık 20 bin TL’lik nakit promosyon ödemeleri gündeme gelmeye başladı. Emeklilerin yüzünü güldürecek, maddi anlamda rahatlatacak gelişmeler o açıklamayla birlikte gündemde…

EMEKLİLERE 20 BİN TL ÖDEMELER YOLDA!

Bankalardan emeklileri memnun edecek açıklamalar peş peşe gelmeye başladı. Özel bankalar arasındaki promosyon yarışı kızışırken, verilen promosyon miktarları 7.500 TL ortalamasına kadar yükseldi. Ancak bu promosyonların verildiği birçok bankada, söz konusu bankaya emekli yakınını getirenlere kişi başı verilen ücretlerle birlikte promosyon ödemeleri de 8 bin 250 TL seviyesine kadar çıkmaya başladı. Artan promosyon ödemeleri gündemde yer almaya devam ederken, bazı bankaların yarışta birkaç adım öne çıkmak üzere 20 bin TL promosyon ödeyeceği iddia edildi.

PROMOSYONLARDA 20 BİN LİRALIK ÖDEME

Emeklilere 20 bin TL promosyon açıklaması geldi! Bankaların emekli maaş müşteri rekabeti kızışıyor…

Promosyon yarışı, Temmuz’da emekli maaşlarının artmasıyla birlikte başladı. Bu yarışta gündeme 7.500 TL’lik promosyon tutarları gelmeye başlarken, ilk olarak ödemelerin 10 bin TL’ye yükseleceği beklentileri oluştu. Ancak Medyatava’nın SuperHaber’e dayandırdığı haberine göre bir banka yetkilisi yaptığı açıklamada “Daha kamu bankaları ortaya çıkmadı. Bugün kamu bankaları normal kurum maaş ihalelerinde 3 yıl içinde 20 bin liraya kadar promosyon veriyor” dedi.

“BUGÜN PROMOSYONUN 15 BİN LİRA OLMASI GEREK”

Habere göre banka yetkilisi yaptığı açıklamada kamu bankalarının da promosyon ödemelerinde devreye girmesi ile birlikte ödemelerin 20 bin liraya kadar çıkabileceğini ifade etti. Söz konusu açıklamasında yetkili isim “7 bin 500 lira çok büyük rakam gibi geliyor. Oysa Denizbank 2015 yılında 300 lira promosyon verdi. Enflasyon ile kıyasladığımızda bugün söz konusu promosyonunun en az 15 bin lira olması gerek” dedi.