Emeklilere 3.748 TL taksitle 70 Bin TL ihtiyaç kredisi Halkbank'ta!

Emeklilere yönelik yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyası başlatan Halkbank kredi maliyet tablosunu açıkladı. Emekli müşteriler Halkbank'tan cazip imkanlar ile ihtiyaç kredisi çekebilecekler.
Emeklilere 3.748 TL taksitle 70 Bin TL ihtiyaç kredisi Halkbank'ta!

Halkbank tarafından bir açıklama yapılarak emeklilere yönelik finansman desteği verileceği bildirildi. Emekli müşterilerin Halkbank'a başvuru yapmaları halinde bu banka tarafından cazip imkanlarla ihtiyaç kredisi verileceği açıklandı. Emekliler yaşadıkları finansman sorunlarını bu yolla aşabilecekler. Üstelik bu krediyi temin ederken düşük faiz avantajı ile esnek ödeme imkanından da yararlanabilmek mümkün olacak. 

HALKBANK'TAN EMEKLİLERE ÖZEL İMKAN!

Halkbank'ın emeklilere yönelik başlattığı ihtiyaç kredisi kampanyası ile verilecek olan kredilerin koşullarına dair de bilgilendirme yapıldı. Emeklilerin kullanacakları ihtiyaç kredisine uygulanacak olan aylık faiz oranı da açıklandı. Buna göre emekliler aylık yüzde 1,69 oranında faiz ile ihtiyaç kredisi çekebilecekler. Bu uygulanacak olan faizi emekliler diğer bankaların ihtiyaç kredisi faizleri ile karşılaştırdıklarında net avantajı çok daha iyi bir şekilde görme imkanı da buluyorlar. 

Emeklilere Halkbank tarafından verilecek olan ihtiyaç kredisinin geri ödemelerinde de özel imkanlar sağlanıyor. Emekli müşteriler isterlerse aylık eşit taksitli ödeme planının haricinde bir ödeme planı ile de ihtiyaç kredisi borçlarını geri ödeyebilecekler. Bu kapsamda emeklilere artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli ödeme planları da birer seçenek olarak sunulacak. 

Emekli ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kullandırılacak olan ihtiyaç kredilerinde vade süreleri BDDK'nın belirlediği ilkeler çerçevesinde belirlenecek. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri 36 aya kadar, 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasındaki ihtiyaç kredileri 24 aya kadar ve 100 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri 12 aya kadar vade ile kullandırılabilecek. 

70 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Emeklilere 3.748 TL taksitle 70 Bin TL ihtiyaç kredisi Halkbank'ta!

Emeklilere verilecek olan ihtiyaç kredileri için örnek maliyet hesaplama tablosu da yayınlandı. 24 ay vadeli 70 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken emekliler bankaya her ay 3.748 TL taksit ödeyecekler. 2 yıl boyunca her ay yapılacak taksit ödemelerinin toplamında ise bankaya 89.959 TL tutarında ödeme yapılmış olacak.