Emeklilere Ağustos ayının ilk güzel haberi geldi! Emekli maaşı alana PTT üzerinden yeni maddi yardım, 3.850 TL nakit ödenecek!

Ekonomik olarak yaşanan gelişmelerden en olumsuz etkilenen kesimin başında yer alan emeklilere yönelik olarak yeni maddi yardım musluğu açıldı. Sadece emeklilere ödenecek, PTT üzerinden emekli maaşı alanlar hemen başvuru yapabilecek anında çekecek!

Emekli maaşı alana PTT üzerinden yeni maddi yardım, 3.850 TL nakit hemen ödeniyor

Emeklilerin nakit para ihtiyaçları artarken beklenen iyi haberi PTT verdi. Milyonlarca emekli enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş nedeniyle zor günler yaşarken nakit paraya ihtiyacı olan emekliler için yeni nakit para desteği açıklandı. PTT üzerinden Ağustos ayı boyunca başvuru yapabilecek olan emekliler başvuru onayı almaları durumunda 3.850 TL nakit parayı hemen alacaklar. 

Enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ne yazık ki pek çok ürüne zam olarak yansırken gelen zamlar en çok sabit geliri olan emeklileri olumsuz etkilemişti. Emekli maaşı için Temmuz ayında yapılan zamda yetersiz kalırken ay sonunu getirmekte zorlanan emekliler yeni nakit para desteklerini araştırmaya başlamıştı. Emekli promosyonu 2022 duyuruları yakından takip edilirken emeklilere bir iyi haberde PTT'den verildi. 

PTT EMEKLİ KREDİSİ NEDİR, AKTİF BANK N KOLAY EMEKLİ KREDİ BAŞVURUSU NEREDEN NASIL YAPILIR?

Türkiye'nin en kolay kredi veren bankaları arasında yer alan Aktif Bank ile PTT arasında imzalanan anlaşma ile emekli maaşını PTT şubeleri üzerinden alan yani PTT emekli maaş müşterisi olan kişilere yeni kredi fırsatı sunuldu. Düzenlenen kampanyadan aylık kredi taksit tutarı 200 lirayı geçmesin, ve bütçem zorlanmadan ödeme yapayım diyen emekliler için 3.850 TL kredi teklifi sunuldu. 

Emeklilere Ağustos ayının ilk güzel haberi geldi! Emekli maaşı alana PTT üzerinden yeni maddi yardım, 3.850 TL nakit ödenecek!

Düzenlenen ihtiyaç kredisi paketinde kredi dosya masrafı olarak talep edilen rakam ise sadece 20 TL olarak ilan edildi. İhtiyaç kredisi faiz oranı kamu bankalarının üzerinde kalmasına rağmen kredinin sadece PTT şubeleri üzerinden kimlik belgesi ile verilmesi, ek koşul talep edilmemesi ve düşük kredi notuna da onay verilmesi tercih edilmesini sağlıyor. 

Emeklilere Ağustos ayının ilk güzel haberi geldi! Emekli maaşı alana PTT üzerinden yeni maddi yardım, 3.850 TL nakit ödenecek! - Resim : 2

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ AĞUSTOS 2022 KAMPANYASI! EMEKLİYE ÖZEL KREDİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ, 10 BİN TL KREDİYE NE KADAR TAKSİT ÖDENİR?

Emekli maaşını PTT şubeleri üzerinden alan kişilere yönelik olarak düzenlenen kampanya ile ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2,69 olarak ilan edilirken daha yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi olan emeklilere yönelik olarak 80 bin liraya kadar kredi çekme imkanı sunuldu. 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi çeken kişiler için aylık taksit ödemesi ise 473,75 TL olarak gerçekleşecek.