Emeklilere promosyonlarda ek ödeme dönemi başladı! Maaş kartıyla gelen 7.500 TL alacak!

Temmuz ayında SSK ve Bağ-Kur emeklileri %42,35 oranda zammı aldı ve en düşük emekli maaşı da 3.500 TL’ye yükseldi. Yükselen emekli maaşları sonrası bankalar da promosyon ödemelerini yükseltti. En yüksek nakit promosyonu hangi banka veriyor?

Emeklilere promosyonlarda ek ödeme dönemi başladı! Maaş kartıyla gelen 7.500 TL alacak!

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 4 Temmuz tarihinde Haziran ayı enflasyon oranlarını açıklamasıyla birlikte Türkiye’de ilk 6 aylık enflasyon artışı netlik kazandı. Bilindiği üzere memur ve emekli maaşlarına da 6 aylık enflasyon oranlarına göre yılda iki kez, Ocak ve Temmuz aylarında zam veriliyor. Bu rakamlar sonrası Temmuz ayı memur ve emekli maaş zammı da belli oldu. Böylece Temmuz’da SSK ve Bağ-Kur emeklilerine %42,35 oranda zam yansıtıldı. Öte yandan en düşük emekli maaşı da 3.500 TL’ye yükseltildi. Böylece bankalarda da emeklilere verilen promosyonlar artış gösterdi.

EMEKLİLERE NAKİT PROMOSYON

Bankalar, emekli vatandaşların kendi bankaları ile çalışması ve maaşlarını kendi bankalarından alması için rekabet etmeye devam ediyor. Promosyon yarışının hız kazandığı son günlerde birçok banka nakit promosyon ödemelerinde kesenin ağzını iyice açtı. Birçok banka, daha önce en fazla ortalama 2.750 – 3.000 TL aralığında olan promosyonları ortalama 5.000 TL’ye kadar yükseltti. Ancak bazı bankalarda bu tutar 7.500 TL’ye kadar çıktı. Halihazırda emekli maaşını aldığı bankaya bildirimde bulunanlar, E-Devlet üzerinden maaşını başka bir bankaya taşıyabiliyor ve başvuru sonrası nakit promosyon alabiliyor.

ING BANK’TA 6.250 TL PROMOSON ÖDEMESİ

Emeklilere promosyonlarda ek ödeme dönemi başladı! Maaş kartıyla gelen 7.500 TL alacak!

ING Bank, artan promosyon ödemelerinde öne çıkan bankalardan biri oldu. ING Bank, emekli maaşını kendi bankasından alan ve emekli yakınlarını da ING’ye getiren emekli maaş müşterilerine 6.250 TL’ye varan promosyon ödemesi yapıyor. Normal şartlarda ING, 5.000 TL’ye kadar nakit promosyon ödemesi yapıyor ancak yakınını getirenlere her yakın için 250 TL ve toplamda 5 yakın için 1.250 TL ödeme yapıyor. Böylece ING Bank’ta ödemeler 6.250 TL’ye kadar yükselebiliyor.

AKBANK’TA 7.500 TL’YE VARAN NAKİT PROMOSYONLAR

Akbank da emeklilere nakit promosyon ödemelerinde ön plana çıkan bankalar arasında yer aldı. Maaşını Akbank’ta taşıyan emekliler, maaş tutarına göre 7.000 TL’ye kadar nakit promosyon ödemesi alabiliyor. Ayrıca ek kampanya dahilinde Akbank 500 TL’ye kadar chip para hediyesi de veriyor ve böylece Akbank’ta nakit promosyon ödemeleri 7.500 TL’ye kadar yükselebiliyor.