Emekliye 10 bin TL promosyon dönemi başladı! O banka hamlesini yaptı, ödemeler yükseldi!

Emekli maaş müşterilerine promosyon ödemesi yapan bankalar arasındaki yarış giderek kızışıyor. Artan emekli promosyon ödemeleri kimi bankalarda 8.500 TL’ye kadar çıkarken, özel bir bankanın son hamlesiyle bu ödemeler 10 bin TL’yi buldu. İşte detaylar…

Emekliye 10 bin TL promosyon dönemi başladı! O banka hamlesini yaptı, ödemeler yükseldi!

Temmuz ayında uygulanan emekli maaş zammı, emekli vatandaşların ilk 6 aylık enflasyon farkı kadar maaş artışını cebine koymasını sağladı. Öte yandan Temmuz ayında Kurban Bayramı dolayısıyla emeklilere 1.100 TL’lik ikramiye ödemeleri de yapıldı. Bu aşamadan sonra en düşük emekli maaşı da 3.500 TL’ye yükseldi ve bankalar da emekli maaş müşterilerine verdikleri promosyonları artırmaya başladı.

Artan promosyon ödemelerinde birçok banka yüksek limitlerle öne çıkarken, son dönemlerde kimi bankalarda promosyonlar 8.500 TL’ye kadar yükseldi. Ancak son olarak özel bir bankanın hamlesi ile promosyonlar 10 bin TL’ye kadar dayandı. İşte detaylar…

EMEKLİLERE VERİLEN PROMOSYONLAR ARTACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, emekli promosyonlarına ilişkin yaptığı açıklamada “Bazı kurumlarda 30 – 32 bin TL’ye çıkan promosyon görüşmelerinin olduğunu duyuyoruz. Bunun sebebi ne? 12 bin çalışanın olması. Burada 12 milyon emekli var. 12 milyon emekliyle bankaların karşısına çıkılırsa emeklilerin eline 10 – 15 bin TL, belki daha fazla promosyon geçebilir” sözlerini dile getirmişti. Şahin’in açıklamaları sonrasında promosyon ödemeleri 10 bin TL’ye kadar dayandı.

AKBANK PROMOSYON ÖDEMELERİ

Emekliye 10 bin TL promosyon dönemi başladı! O banka hamlesini yaptı, ödemeler yükseldi!

En yüksek promosyon ödemesi yapan bankalardan biri olan Akbank, bir aylık net maaşı 2.500 TL ve üzeri olan müşterilerine net 7.000 TL promosyon ödemesi yapıyor. Ayrıca Akbank, ek kampanya dahilinde yapılacak olan 1.250 TL’lik harcamaya karşı toplamda 500 TL chip para veriyor ve böylece Akbank’ta promosyonlar 7.500 TL’ye kadar yükseliyor.

YAPI KREDİ’DE 10 BİN TL’Yİ BULAN PROMOSYON ÖDEMELERİ

Son düzenlemelerle birlikte emekli maaş müşterisine en yüksek promosyonu veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi ise 7.500 TL’ye kadar net promosyon ödemesi yapıyor. 30 Eylül tarihine kadar başvuruda bulunan emeklilere promosyon ödemelerinin yanı sıra, 2 yeni otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi durumunda 100 TL ek nakit ödül veriliyor. Ayrıca kredi kartıyla 500 TL ve üzeri harcama yapanlara ek 150 TL daha veriliyor. Bunun yanı sıra emekli yakınını Yapı Kredi’ye getirenlere de 250 TL ve toplamda 2.500 TL ödeme yapılıyor. Böylece promosyon ödemeleri 10 bin TL’yi de aşabiliyor.