En düşük emekli maaşına zam konusunda kritik açıklama! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

En düşük emekli maaşına zam konusunda kritik açıklama! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Ocak ayında en düşük emekli maaşına yapılan yüzde 66 oranında zamdan sonra 2 bin 500 TL oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Emekli maaşına zam gelecek mi?” sorusuna yanıt verdi...

Türkiye’de milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren maaş zammı açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den geldi. Bakan Bilgin, emeklilere Temmuz'da gelecek zamla ilgili açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Temmuz ayında bir sürpriz yapacaklarını dile getiren Vedat Bilgin, ayrıca emekli bayram ikramiyeleriyle ilgili konuştu. Türkiye’de milyonlarca emekliyi ve ailelerini yakından ilgilendiren açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in ardından temmuz sonrası en düşük emekli aylıkları netlik kazandı.

Bakan Bilgin’den Emekli Maaşı Açıklaması

En düşük emekli maaşına zam konusunda kritik açıklama! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Memur emeklisine yüzde 30.5 zam yapılması manşetleri süslerken vatandaşlara önemli müjdeler veren Bakan Bilgin açıklamalarında şu şekilde devam etti: “Memura yüzde 30 buçuk zam yapıldı. Memurların maaşında toplamda yüzde 28 oranında bir artış yapıldı. Memurların toplu sözleşme zammını da yüzde 7,5 olarak uygulama kararı aldık. Emeklilerimizin maaşında ise enflasyon oranı kadar artış zaten yapılacak. Bunun yanında artık en düşük emekli maaşı 2 bin 500 TL olacak.”

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu?

Vatandaşlar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in müjdesi sonrasında temmuz ayında maaşlarda nasıl bir değişiklik olacağını merak ediyor. Emekli maaşına ne kadar zam yapılacak? İnternet üzerinden araştırmaları sürdüren milyonlarca emekli, maaşlara yapılacak zamlar ile ilgili son dakika gelişmelerini ve haberlerini takip ediyor.

Buna göre 2000 yılından önce SSK emeklisi olanların maaşı 2624 TL’den 3293 TL’ye, 2000 yılından sonra SSK emeklisi olanların aylıkları ise 1627 TL’den 2500 TL’ye çıktı. Bağkur Esnaf emeklisinin maaşı 1912 TL’den 2500 TL olurken tarım Bağkurlu emeklinin maaşı da 2500 TL oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in emeklilere duyurduğu müjde sonrasında vatandaşlar araştırmalara devam ediyor. Basında geniş yankı bulan açıklamaların ardından temmuz ayında emekli maaşlarının ne kadar olacağı merak konusu oldu.