En düşük faizle ihtiyaç kredisi veren banka değişti! QNB Finansbank üçüncü faiz indirimini açıkladı!

İhtiyaç kredisi faizlerini son 2 haftada iki defa indirim uygulayan QNB Finansbank durdurulamıyor. QNB Finansbank sürpriz bir karara daha imza atarak bir faiz indirimi daha açıkladı. Peki QNB Finansbank aylık yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyor?

En düşük faizle ihtiyaç kredisi veren banka değişti!

Bankaların kredi faizlerinde yüksek oranlar belirlemeleri son dönemlerde sıklıkla tartışılmaya başlandı. Vatandaşlar bankalardan faiz indirimleri beklerken bankalar bu faizlerle kredi vermenin ciddi riskleri olduğunu iddia ediyorlar. Bu tartışmalar yaşanırken QNB Finansbank sessiz sedasız ihtiyaç kredisi faizlerinde indirime gidiyor. 

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ VATANDAŞLARI ZORLUYOR!

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler bankalara başvuru yaptıklarında yüksek maliyetlerle karşılaşıyorlar. Özel bankaların geneli yüzde 2 ile yüzde 3,5 arasında faiz oranları ile müşterilere ihtiyaç kredisi veriyorlar. Kamu bankalarında ise durum biraz daha olumlu bir yapıda ilerliyor. Ziraat Bankası aylık yüzde 1,79, Halkbank aylık yüzde 1,89 ve Vakıfbank da aylık yüzde 1,91 oranlı faizlerle ihtiyaç kredisi kullandırıyorlar. Vatandaşlar yaşadıkları ekonomik sıkıntılardan dolayı bu faiz oranlarına dahi kuşkuyla yaklaşıyorlar. 

QNB FİNANSBANK'TAN 3. FAİZ İNDİRİMİ!

İhtiyaç kredisi kampanyalarında pandemi sürecinde başlayan ekonomik krize kadar QNB Finansbank düşük faiz politikası uyguluyordu. Hatta kamu bankalarından dahi düşük faizlerle ihtiyaç kredisi veren QNB Finansbank bu alanda liderliği kimseye bırakmıyordu. Ancak pandemi ve sonrasında çıkan ekonomik kriz döneminde QNB Finansbank da ihtiyaç kredisi faizini yükseltti. Bundan 2 hafta öncesinde ise QNB Finansbank ihtiyaç kredisinde faiz indirimlerine başladı. 

QNB Finansbank yaptığı ilk faiz indiriminde ihtiyaç kredisi faizini aylık yüzde 1,95'e düşürdü. Bu faiz indirimini katmerleyen QNB Finansbank bir süre sonra bir indirim daha açıklayarak ihtiyaç kredisi aylık faizini yüzde 1,85'e düşürdü. Bugün ise QNB Finansbank üçüncü faiz indirimini açıkladı. QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere artık aylık yüzde 1,74 faiz uygulanıyor. 

EN DÜŞÜK FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ QNB FİNANSBANK'TA!

QNB Finansbank yaptığı en son faiz indirimi ile ihytiyaç kredisinde beklenmeyen bir atağa kalktı. Kamu bankalarının kredi faizleri de dikkate alındığında özel kredi kampanyaları hariç olmak üzere en düşük faizli ihtiyaç kredisini QNB Finansbank vermeye başladı. QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi çekenler avantajlı bir şekilde nakit desteği alabiliyorlar.