En Okkalısı Geliyor! Benzin ve Motorin Fiyatlarına Dudak Uçuklatan Rekor Zam Beklentisi Açıklandı

Rusya'ya petrol ambargosu söylentisi bile piyasaları sallamaya yeterken brent petrol fiyatının 130 dolar seviyesini aşması ile akaryakıt fiyatlarına yeni zam beklentisi açıklandı. Benzine zam var mı?
En Okkalısı Geliyor! Benzin ve Motorin Fiyatlarına Dudak Uçuklatan Rekor Zam Beklentisi Açıklandı

Rusya'nın Ukrayna topraklarına girmesi ile patlak veren savaş akaryakıt fiyatlarında sert yükseliş yaşanmasına neden olmuştu. Dün Amerika tarafından yapılan açıklama ile Rus petrolüne ambargo senaryosunun dillendirilmesi ile beraber brent petrol fiyatında yaşanan sert yükseliş piyasaları allak bullak ederken ne yazık ki akaryakıt fiyatlarına yeni zam açıklaması da gecikmedi.

Brent petrol fiyatının dün büyük bir hızla 130 doları aşması, Rusya tarafından yapılan tehdit gibi açıklamalar ve brent petrol fiyatı için dillendirilen "300 dolar olur" açıklaması akaryakıt fiyatlarının alev almasına neden olurken yaşanan artış iç piyasada benzin ve motorin fiyatlarına zam olarak yansımaya devam ediyor. Son dönemde her gün üst üste gelen akaryakıt fiyatları zamlarına bu gece yenisi ekleniyor.

BENZİN VE MOTORİNE REKOR ZAM AÇIKLANDI! BENZİNE 1.12 TL, MOTORİNE 2.34 TL ZAM GELİYOR

Savaşın en ağır hasar verdiği alanların başında yer alan brent petrol fiyatında yaşanan hızlı yükseliş akaryakıt fiyatlarına da olumsuz bir şekilde yansıyor. 3 gündür üst üste yapılan benzin ve motorin zammına bu gece yeni bir halka daha eklenirken bu sefer açıklanan zam şimdiye kadar yapılan zamların en büyüğü olması ile dikkat çekti.

En Okkalısı Geliyor! Benzin ve Motorin Fiyatlarına Dudak Uçuklatan Rekor Zam Beklentisi Açıklandı

Brent petrol fiyatının 127,73 dolar seviyesinden başladığı yeni günde akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan açıklama ile bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 1.12 TL ve motorine ise 2,34 TL zam yapılacak. Böylelikle motorinin pompa satış fiyatı 25 liraya ve benzinin satış fiyatı ise 24 liraya dayanmış olacak. Hatırlanacağı üzere dün gece de akaryakıt fiyatlarına zam gelmiş benzine 57 kuruş ve motorine ise 1.44 liralık zam pompaya yansıtılmıştı.

Böylelikle son 2 günde benzinin pompa satış fiyatı 1.69 TL ve motorinin pompa satış fiyatı ise 3.78 TL zam görmüş olacak. Söz konusu zammın bu akşam EPGİS tarafından açıklanması beklenirken akaryakıt sektörü temsilcileri Rusya ile Ukrayna savaşının devam etmesi ya da ABD ve Avrupalı ülkeler tarafından yaptırım tehditlerinin petrol ambargosuna çevrilmesi durumunda fiyatlardaki artışın devam edebileceği uyarısı yapıldı.