Ev alacaklara Vakıfbank'tan 750 Bin TL konut kredisi! Taksit hesaplama tablosu yayınlandı!

Konut kredisi çekmek için Vakıfbank'ı tercih edecekler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Vakıfbank 750 Bin TL konut kredisini aylık kaç TL taksitle müşterilerine kullandırıyor?

Ev alacaklara Vakıfbank'tan 750 Bin TL konut kredisi! Taksit hesaplama tablosu yayınlandı!

Türkiye'de ev fiyatları oldukça yükseldi. Her geçen ay daha da katlanan fiyatlar vatandaşları kararsız bir halde bırakıyor. Fiyatların yüksekliğinden ev almaya mesafeli bakan vatandaşlar aynı zaman da fiyatların daha da yükselecek olmasından dolayı bir an önce evlerini satın alma noktasında kararsızlık yaşıyorlar. Bu durumda ilk araştırılan da konut kredileri oluyor. Bütçeleri ev almaya yetmeyenler konut kredisi desteği ile bunu gerçekleştirebiliyorlar. 

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ KOŞULLARI NELER?

Vakıfbank'tan konut kredisi çekmenin bazı koşulları bulunuyor. Müşterilere uygun maliyetle konut kredisi veren Vakıfbank bunun için kredi şartlarını belirledi. İlk ve en önemli şart konut kredisinin azami vade süresi oluyor. Müşteriler Vakıfbank'tan konut kredisi çekmek istemeleri halinde 120 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyorlar. 10 yılla yayılan konut kredisi taksitleri ödenebilir oluyor. Daha kısa vadeli konut kredilerinde daha düşük faiz maliyeti olsa da yüksek taksit tutarlarından dolayı çok da tercih edilmiyor. 

MÜŞTERİYE GÖRE ÖDEME PLANI

Vakıfbank konut kredisi kampanyası kapsamında müşteriye özel ödeme planları hazırlanabiliyor. Burada müşterinin geliri ve gelir akışı önemli oluyor. Bazı müşterilerin yıl içerisinde daha fazla gelir elde edebiliyorlar. Onlar farklı bir ödeme imkanı talep edebiliyorlar. Bu kapsamda Vakıfbank müşterileri konut kredisi taksitlerini aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklinde planlayabiliyorlar. 

KONUT İPOTEKLENİYOR

Vakıfbank müşterileri konut kredisi kullandıklarında bu kredi karşılığında satın aldıkları konut ipotek altına alınıyor. Banka lehine tesis edilen ipotek konut kredisi borcu bitene kadar devam ediyor. Borç tamamen kapandığında ise konuttaki Vakıfbank ipoteği kaldırılıyor. İpotek ile banka vermiş olduğu krediyi güvence altına alıyor. 

750 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Ev alacaklara Vakıfbank'tan 750 Bin TL konut kredisi! Taksit hesaplama tablosu yayınlandı!

Vakıfbank'tan konut kredisi çekmek isteyenlere aylık yüzde 1,29 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 750 Bin TL konut kredisinin aylık taksiti 12.321 TL oluyor. Toplam kredi maliyeti ise 1 Milyon 478 Bin 582 TL olarak hesaplanıyor. 

SONRAKİ HABER