Ev Satın Alacaklara Faiz İndirimi Haberi! TEB, Yapı Kredi, Akbank Konut Kredisi Maliyetlerini Düşürdü!

Konut satın almak isteyenler işçin özel bankalardan farklı imkanlar sunulmaya başlandı. Akbank, Yapı Kredi ve TEB uygun maliyetlerle konut kredisi vererek müşterilerini ev sahibi yapıyorlar.
Ev Satın Alacaklara Faiz İndirimi Haberi! TEB, Yapı Kredi, Akbank Konut Kredisi Maliyetlerini Düşürdü!

Türkiye'de konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar kendilerine uygun maliyetlerle ev finansmanı temin edecek bankaları araştırmaya devam ediyorlar. Genellikle kamu bankalarının düşük faizli konut kredisi kampanyaları biliniyor. Ancak son dönemlerde bazı özel bankalar da kamu bankalarının sağladığı imkanları müşterilerine vermeye başladılar.

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ FAİZLERİ YÜZDE KAÇ

Kamu bankalarının konut kredisi güncel faiz oranlarına bakılarak özel bankaların bu alanda vermiş oldukları avantajlı imkanlar net bir şekilde görülebiliyor. Ziraat Bankası aylık yüzde 1,37 faizle, Vakıfbank aylık 1,37 faizle ve Halkbank da aylık yüzde 1,38 faizle konut kredisi veriyor.

ÖZEL BANKALARDAN DÜŞÜK FAİZLE KONUT KREDİSİ

Yapı Kredi Bankası son yapılan faiz güncellemesi ile müşterilerine aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi veriyor. Yapı Kredi Bankası gibi TEB de müşterilerine aynı faiz oranı olan yüzde 1,37 faizle konut kredisi veriyor. Akbank ise aylık yüzde 1,34 faizle konut kredisi veriyor. Akbank bu faiz oranı ile şu anda en uygun konut kredisi veren banka olarak dikkatleri üzerinde topladı.

TEB 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

TEB tarafından aylık yüzde 1,37 faizle verilen konut kredisi kampanyasından yararlanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar bankaya her ay 2.554 TL kredi taksiti ödüyorlar. 120 ay vadeli olan bu kredide müşteriler vade süresi boyunca ödemelerinde aksama yapmazlarsa bankaya toplamda 308.187 TL ödeme yapmış oluyor. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 18,10 şeklinde açıklandı.

Ev Satın Alacaklara Faiz İndirimi Haberi! TEB, Yapı Kredi, Akbank Konut Kredisi Maliyetlerini Düşürdü!

YAPI KREDİ BANKASI 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMASI

Konut kredisi kullanmak için tercihlerini Yapı Kredi Bankası'ndan yana kullanan müşterilere aylık yüzde 1,37 faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisinin aylık taksit tutarı ise 2.554 TL oluyor. Banka 150 Bin TL'lik konut kredisi için müşterilerinden 10 yıl boyunca toplamda 308.464 TL ödeme yapmalarını istiyor. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 18,16 şeklinde açıklandı.

AKBANK 150 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Akbank'tan konut kredisi kullananlar aylık yüzde 1,34 faiz oranı ile karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullananlar bu bankaya vade süresi boyunca her ay 2.520 TL ödüyorlar. Bu tutardaki konut kredisinin toplam maliyeti ise 304.279 TL oluyor. Akbank bu şartlardaki konut kredisinin yıllık maliyet oranını ise yüzde 17,71 olarak duyurdu.