Evde bakım maaşı yatan iller listesi 18 Ağustos 2022! Evde bakım parası yatırılan illerin güncel sıralaması

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 18 Ağustos 2022 duyurusu geldi! Evde bakım parası yatırılan iller belirlendi. 9 ilde evde bakım maaşı parası yatırıldı. İşte o iller ve merak edilen listeler... 18 Ağustos evde bakım maaşı yatan iller!

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 18 Ağustos 2022!

18 Ağustos 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi açıklandı! Ağustos ayı evde bakım maaşı ödemeleri illere göre yapılmaya başlanırken ne yazık ki Ağustos ayında bazı illerde ödemeler listelerin gecikmeli olarak hazırlanması nedeni le gecikti. Hak sahiplerinin bekledikleri ödemeler bu nedenle kademeli olarak yapılmaya başlandı. 

18 Ağustos 2022 Perşembe günü itibari ile şu ana kadar toplam 9 ilde evde bakım maaşı parası yatırıldı. Bu illerde yaşayan hak sahiplerinin ödemeleri yapılırken diğer illerde yaşayan evde bakım maaşı parası alan kişilerin bekleyişleri ise devam ediyor. İşte evde bakım parası Ağustos 2022 ödemeleri hakkında merak edilenler! 

AĞUSTOS AYI EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK, NEDEN YATMADI?

Evde bakım maaşları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yatırılmakta olup hak sahipleri için önce il ve ile müdürlükleri tarafından hak sahipleri listesi oluşturulmaktadır. Hazırlanan listeler daha sonra onaya sunulmakta, onaylanan liste içerisinde yer alan hak sahiplerine ödemeleri yapılmaktadır. Ne yazık ki listelerin hazırlanması ve onaylanması sürecinde yaşanan aksamalar hesaplara ödemelerin yapılma tarihlerinde gecikmeler yaşanmasına neden olmaktadır. 

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 18 Ağustos 2022! Evde bakım parası yatırılan illerin güncel sıralaması

18 AĞUSTOS 2022 EVDE BAKIM PARASI MAAŞI YATAN İLLER GÜNCEL LİSTESİ! HANGİ İLLERDE EVDE BAKIM PARASI YATIRILDI?

Evde bakım maaşı parası yatan illerin güncel listesi açıklandı. Açıklanan listeye göre şu ana kadar 9 ilde Ağustos ayı evde bakım parası yatırıldı. Evde bakım maaşı yatırılan iller listesi güncel şu şekilde sıralandı;

Batman, 

Kars, 

Aydın, 

Sivas, 

Muğla, 

Rize, 

Osmaniye, 

Bilecik, 

Muş.