EYT'de son dakika duyurusunu Bakan Bilgin yaptı milyonlar EYT kapsamı dışına çıkarıldı kapılar kapandı o kişilerde EYT'li olmayacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika açıklaması ile 2023 asgari ücret zam oranı ve EYT kapsamı hakkında kötü haberleri peş peşe verdi. EYT'de son dakika bugün kapsam kararı ile asgari ücrete zam duyurusu!

EYT'de son dakika duyurusunu Bakan Bilgin yaptı milyonlar EYT kapsamı dışına çıkarıldı

Milyonlarca kişinin beklemiş olduğu EYT müjdesi hakkında yeni bir son dakika gelişmesi daha yaşandı. Çıraklık ve staj sigortası mağdurları kendilerine EYT müjdesi verilmesini beklerken doğum borçlanması, askerlik borçlanması ve yıpranma payı ile EYT'li olmak isteyenlere kapı kapatıldı. 

Bakan Bilgin yaptığı açıklamasında hem yüksek asgari ücret zam beklentisine set çekti hem de yapılacak olan yasal düzenleme ile kendisinin de EYT kapsamı içerisine dahil edilmesini bekleyen milyonlarca kişiye kötü haberi verdi. Ne yazık ki milyonlarca kişi EYT kapsamı dışında kaldı. İşte yapılan o açıklamanın detayları... 

EYT'DE SON DAKİKA GELİŞMESİ BUGÜN: ÇIRAKLIK VE STAJ SİGORTASI, DOĞUM, ASKERLİK BORÇLNMASI İLE EYT'li OLUNACAK MI?

Bakan Bilgin yapmış olduğu açıklamasında bir iyi iki kötü haber verdi. Bakan Bilgin açıklamasının ilk bölümünde "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pazartesi günü kabine toplantısının ardından düzenlemenin son halini paylaşacak" diyerek uzun zamandır beklenen sözleşmeli personele kadro konusunda nihai tarihi vermiş oldu. Kimlerin kadro alacağı konusunda kamuoyunda yaşanan soru işaretleri Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısının ardından yapılacak olan ulusa sesleniş konuşması ile nihayete kavuşmuş olacak. 

EYT'de son dakika duyurusunu Bakan Bilgin yaptı milyonlar EYT kapsamı dışına çıkarıldı kapılar kapandı o kişilerde EYT'li olmayacak!

STAJ ÇIRAKLIK SİGORTASI, DOĞUM ASKERLİK BORÇLANMASI EYT MÜJDESİ BEKLEYENLERE KÖTÜ HABER! 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamanın ikinci bölümünde "EYT için net tarih 8 Eylül 1999. Yıpranma hakkı, doğum ve askerlik borçlanmaları olsa bile işe başlangıç tarihi geriye çekilemez" diyerek yıpranma hakkı, doğum borçlanması ve askerlik borçlanması yaparak EYT'li olmak isteyen kişilere kapıları kapattı.

 Yapılan açıklama sonrasında Çıraklık sigortası ve staj mağdurları için de bir kere daha kapıların kapatıldığı belirtilirken EYT kapsamı için sadece 8 Eylül 1999 tarihinin kullanılacağı yine teyit edildi. 

SONRAKİ HABER