EYT'lilere bankalardan 20 Bin TL sürprizi! Bütçe hazırlandı, ödemeler Mart ayında!

Emekli maaş promosyonları ile alakalı olarak gelişmeler EYT’liler tarafından yakından takip ediliyor. EYT’liler için bankaların yaptığı bir promosyon hazırlığının ayrıntıları ortaya çıktı.
EYT'lilere bankalardan 20 Bin TL sürprizi! Bütçe hazırlandı, ödemeler Mart ayında!

EYT’ye dair yasal düzenlemenin Şubat ayı içerisinde yapılması ve aynı ay emeklilik başvurularının yapılması bekleniyor. Milyonlarca EYT’linin bunun heyecanını yaşarken bir taraftan da emekli maaş promosyonu hesapları yapılıyor. EYT’liler için emekli maaş promosyonu hesabı yapanlar sadece EYT’liler değil. Aynı hesabı bankalar da yapıyorlar. Bankalar 2 milyon kişiden fazla olması beklenen EYT’den emekli olacakları ikna edebilmek için hazırlıklarına başladılar.

BANKALARIN EYT PLANI!

EYT ile emekli olacakları diğer bankalara kaptırmak isteyen bazı bankalar çalışmalara hız verdiler. EYT’liler için özel bir promosyon çalışması başlatıldı. Hesaplarını yapan bankalar EYT’liler için özel bir promosyon kampanyası açıklayacaklar. Bankalar yeni emeklileri ve yüksek maaş alan emeklileri çekebilmek için promosyonlarda ciddi artışa gidecekler. Düşük emekli maaşı alanlara pek avantaj verilmeyecek. Ancak yüksek emekli maaşı alanların promosyon tutarları 20 Bin TL’Yi görebilecek.

EK ÖDEMELER YAPILACAK!

Bankaların promosyon kampanyalarının ana ödeme planını ek ödemeler oluşturacak. EYT’liler bu bankalar ile anlaşmaları halinde standart tarifeden emekli maaş promosyonu ödemesi alacaklar. Ancak asıl ödemeyi diğer ek ödemeler oluşturacak. Şu anda özel bankalar emeklilere 7.000 TL ile 7.500 TL arasında emekli maaş promosyonu ödemesi yapıyorlar. EYT’lilerin devreye girmesi ile bu rakamlar üç aşağı beş yukarı aynı kalacak ama belirli koşullarla sağlanacak ek promosyon ödemeleri çok yüksek olarak belirlenecek. 10 Bin TL’den fazla emekli maaşı olan bir EYT’li emekliye bazı özel bankalar toplamda 20 Bin TL promosyon ödemesi yapmanın hesaplamasını yapıyorlar.

EYT’LİLER EMEKLİ OLURKEN SEÇECEKLER!

EYT’liler için emekli maaş promosyonu kampanyaları yaklaşık 15 gün içerisinde açıklanacak. EYT’liler hangi bankadan emekli maaşını almak istediklerini emekli olurken SGK’ya bildirecekler. Bankalar bu aşamada yeni emeklileri yükse4k promosyon ile ikna etmeye çalışacaklar. Dolayısıyla kampanyaların Şubat ayının ilk yarısında kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Bu kampanyalarda gözler İş Bankası, ING Bank, Yapı Kredi Bankası, Garanti BBVA ve Akbank’ta olacak.

ÖDEMELER MART AYINDA YAPILACAK!

EYT’lilere emekli maaş promosyonu ödemelerinin Mart ayında peşin olarak yapılması bekleniyor. Bankalar bunun için ciddi bir bütçe ayırırken EYT’liler anlaşma sağladıkları bankaya SGK tarafından yatırılan ilk emekli maaşlarının ardından ödemelerini alabilecekler. Bu da en erken Mart ayında olabilecek.