Faiz indiren İş Bankası'nda 275 Bin TL taşıt kredisi yeni taksit hesaplaması!

otomobil satın almak için uygun faizli taşıt kredisi arayanlara İş Bankası güzel bir haber verdi. Taşıt kredisi faizinde indirime giden İş Bankası uygun faizli finansman desteklerini dağıtmaya başladı.
Faiz indiren İş Bankası'nda 275 Bin TL taşıt kredisi yeni taksit hesaplaması!

Sıfır kilometre otomobil satın alırken finansman desteği arayışına girenlere İş Bankası tarafından güzel bir haber verildi. İş Bankası müşterilere büyük bir sürpriz yaparak taşıt kredisi faizinde indirime gitti. Taşıt kredisi faiz indirimini açıklayan İş Bankası oldukça düşük maliyetlerle müşterilerin otomobil satın alımlarına finansman desteği sağlıyor. Peki İş Bankası'nın taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

İŞ BANKASI'NDAN TAŞIT KREDİSİ ÇEKERKEN BUNLARA DİKKAT!

İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyen müşteriler bazı kurallara uymak zorundalar. Bankalar taşıt kredilerinde bazı genel kuralları uyguluyorlar. Bu da hem çekilecek taşıt kredisi tutarını hem de kredinin azami vade süresini belirliyor. Bunun için öncelikle müşterinin satın almak istediği otomobilin fatura değerine bakılıp hesaplama yapılıyor. 

Satın alınmak istenen ve krediye konu olan otomobilin değeri 400 Bin TL'nin altındaysa İş Bankası bu aracın değerinin en fazla yüzde 70'ine kadar taşıt kredisi verebiliyor. Yani 400 Bin TL değerinde bir araç için en fazla 280 Bin TL taşıt kredisi çekilebiliyor. Aynı zamanda bu araç için İş Bankası verdiği taşıt kredisini 48 aya kadar vade ile kullandırabiliyor ve bu süre asla aşılamıyor. 

Müşterinin satın alacağı otomobilin fatura değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa hesaplama tamamen değişiyor. Bu otomobil için İş Bankası yüzde 50 oranında kredilendirme yapabiliyor. Örneklendirilecek olursa 800 Bin TL değeri olan bir otomobil için en fazla 400 Bin TL taşıt kredisi çekilebiliyor. Bu çekilen taşıt kredisine de en fazla 36 aya kadar vade uygulanabiliyor. 

Otomobilin fatura değeri arttıkça azami vade süresi azalırken kredilendirme oranında da düşüş uygulanıyor. 2 Milyon TL değerindeki bir otomobil için en fazla 400 Bin TL kredi çekilebiliyor ve 12 aydan fazla vadeli de olamıyor. 

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Faiz indiren İş Bankası'nda 275 Bin TL taşıt kredisi yeni taksit hesaplaması!

İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekeceklere banka aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uyguluyor. 48 ay vadeli 175 Bin TL taşıt kredisi çekenler bankaya aylık 9.639 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 462.695 TL olarak hesaplanıyor.