FED faiz kararı açıklanıyor! FED öncesi altın ve dolar kuru ne kadar oldu?

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) merakla beklenen Eylül dönemi faiz kararını saatler içerisinde açıklayacak. Peki bu kritik karar öncesinde altın fiyatları ne kadar oldu? FED kararı beklenirken dolar kuru kaç TL’den işlem görüyor?

FED faiz kararı açıklanıyor! FED öncesi altın ve dolar kuru ne kadar oldu?

Dünya piyasaları FED faiz kararının açıklanmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyorlar. FED’in Eylül ayı toplantıları dün başladı ve bu akşam faiz kararı belli olacak. FED’in Eylül ayı faiz kararı Türkiye saati ile saat 21:00’da açıklanacak. Bu çok kritik karar öncesinde piyasalardaki son fiyatlamalar merak ediliyor. Altın fiyatları FED öncesi ne kadar oldu? Dolar kuru FED faiz kararı öncesi kaç TL’den işlem görüyor? İşte piyasalardaki son fiyatlamalar...

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM!

Altın piyasasında FED faiz kararı büyük bir heyecanla bekleniyor. Hem FED faiz kararı hem de FED Başkanı Jerome Powell’in açıklamaları altın fiyatlarını sert bir şekilde etkileyebilecek. Şu anda ons altın 1.666 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. FED sonrası 1.660 Dolar aşağısına sarkma olması halinde ons altında çok büyük bir çöküş beklentisi bulunuyor.

FED faiz kararı açıklanıyor! FED öncesi altın ve dolar kuru ne kadar oldu?

DOLAR KURU KAÇ TL’DEN İŞLEM GÖRÜYOR?

Dolar kuru ile alakalı fiyat gelişmeleri de merak ediliyor. Dolar kuru son günlerde hafif hafif yükselişlerini bugün de devam ettirdi. FED kararının öncesinde ise dolar kuru şu anda 18,33 TL seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. FED’in faiz kararını açıklamasının ardından dolar kurunda da bir hareketlilik bekleniyor. Ancak bu hareketlenmenin zayıf bir görüntü vereceği düşünülüyor. Ons altındaki gibi sert hareketlerin dolar kurunda görülmeyeceği tahmin ediliyor.

FED faiz kararı açıklanıyor! FED öncesi altın ve dolar kuru ne kadar oldu? - Resim : 2

GRAM ALTINDA SON FİYAT NE?

Gram altın ile alakalı olarak ise son fiyatlar geldi. Hem dolar kurundan hem de ons altından etkilenerek fiyatı tespit edilen gram altın şu anda 983 TL’den işlem görmeye devam ediyor. Ancak gram altında bu akşam açıklanacak olan FED faiz kararının ardından fiyat düşüşlerinin olması bekleniyor.