Gece Yarısı 00:00'dan Sonra Benzine İndirim Geliyor! Ankara, İstanbul, İzmir Petrol Ofisi, Shell, BP İndirimli Benzin ve Motorin Fiyatları Listesi

Brent petrol fiyatı enflasyon baskısı altında ezilmeye devam ederken resesyon endişesi ile düşen fiyatlar tüm dünyada akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansımaya devam ediyor. Benzine indirim beklentisi açıklandı. İşte 18 Temmuz 2022 güncel akaryakıt fiyatları listesi!

Gece Yarısı 00:00'dan Sonra Benzine İndirim Geliyor!

Akaryakıt fiyatlarında yaşanan dalgalanma tüm hızı ile devam ederken fiyatlar büyük bir hızla değişiyor. Son dönemde dış piyasada brent petrolde yaşanan sert düşüş, iç piyasada dolar kurunun değer kazanmasına rağmen akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansımayı sürdürüyor. 

Dolar kuru 18 Temmuz 2022 Pazartesi gününe yükseliş yönlü 17,4482 TL seviyesinden başlarken brent petrol de yeniden 100 doların üzerine çıkarak 102,55 dolar seviyesini gördü. Yaşanan dalgalanma sonrasında iç piyasada ise akaryakıt sektörü temsilcileri indirim haberi verdi. İşte akaryakıt fiyatlarında yaşanan fiyat değişimleri!

AKARYAKIT FİYATLARI DEĞİŞTİ, BENZİNE İNDİRİM GELDİ! 

Akaryakıt sektörü temsilcileri beklenen değişim haberini verdi. EPGİS ile EPDK arasında yaşanan fiyat polemiği yargıya taşınırken süreçte EPGİS yargı sonucu açıklanana kadar akaryakıt fiyatları duyurusu yapmayacağını ilan etmişti. Bu nedenle söz konusu indirimi akaryakıt sektörü temsilcileri direkt olarak basına açıkladı. 

Yapılan açıklama ile benzine 96 kuruşluk indirim yapılacağı ilan edildi. 19 Temmuz 2022 Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere yani bu gece yarısı 00:00'dan itibaren pompaya yansıyacak şekilde benzin fiyatlarına 0,96 liralık indirim yansıtılacak. Böylelikle benzin fiyatı yeniden 23 liranın altına düşmüş olacak. 

Gece Yarısı 00:00'dan Sonra Benzine İndirim Geliyor! Ankara, İstanbul, İzmir Petrol Ofisi, Shell, BP İndirimli Benzin ve Motorin Fiyatları Listesi

18 TEMMUZ 2022 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ! PETROL OFİSİ BENZİN, MOTORİN, LPG POMPA FİYATI KAÇ TL?

Son yapılan fiyat güncellemesi sonrasında Petrol Ofisi tarafında Ankara'da motorinin litre fiyatı 25,48 TL 'den satılırken LPG Satış fiyatı ise 11,054 TL olarak uygulanıyordu. Benzin fiyatı şu anda 23,78 TL olarak uygulanırken bu gece yarısı gelen indirimin pompaya yansıması ile beraber benzinin litre fiyatı 22,82 liraya düşecek. 

Gece Yarısı 00:00'dan Sonra Benzine İndirim Geliyor! Ankara, İstanbul, İzmir Petrol Ofisi, Shell, BP İndirimli Benzin ve Motorin Fiyatları Listesi - Resim : 2

SHELL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ! ANKARA'DA GÜNCEL MOTORİN, LPG, İNDİRİMLİ BENZİNİN LİTRE FİYATI KAÇ TL?

Türkiye'nin en büyük akaryakıt satış bayileri arasında yer alan Shell'de gece yarısı itibari ile benzine indirimi pompa fiyatlarına yansıtacak. Shell LPG Satış fiyatı 11,04 TL olarak pompaya yansırken, motorinin litre fiyatı ise 25,50 TL olarak uygulanıyor. 23,80 TL olarak uygulanan benzinin satış fiyatı ise yapılacak olan 96 kuruşluk indirimin ardından Shell bayileri tarafından 22,84 TL tarafından satılacak.