Gençlere devlet desteği faizsiz kredi! Halkbank 300 Bin TL kredi limiti açtı!

Devlet tarafından vatandaşlar destek kredileri sağlanmaya devam ediliyor. Halkbank yönetiminde verilen bu krediler ile vatandaşların önüne çok özel imkanlar çıkabiliyor. Devlet gençlere faizsiz kredi duyurusu yaptı.

Gençlere devlet desteği faizsiz kredi! Halkbank 300 Bin TL kredi limiti açtı!

Türkiye’de devlet tarafından vatandaşların finansal durumlarının geliştirilmesi için çeşitli destekler sağlanıyor. Bu destekler ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım şeklinde olurken ihtiyaç sahibi olmayanlara ise destek kredisi şeklinde veriliyor. Halkbank tarafından yeni destek kredisi kampanyaları açıklandı. Halkbank’a başvuru yapan vatandaşlar bu destek kredisini kullanarak finansman sorunlarını tamamen çözebiliyorlar.

HALKBANK’TAN GENÇLERE FAİZ MALİYETİ OLMAYAN DESTEK KREDİSİ

Halkbank başlattığı kredi kampanyası ile gençlere faizsiz 300 Bin TL kredi imkanı sağlıyor. Tamamen resmi bir uygulama olan bu faizsiz destek kredisinin onayı ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla veriliyor. Devletin Halkbank’a aktardığı bu kaynak sadece gençlere faizsiz kredi olarak dağıtılacak ve başka bir yerde kullanılamayacak.

Halkbank’ın gençlere yönelik destek kredisinden genç girişimciler yararlanabiliyorlar. 35 yaşını tamamlamamış olan genç girişimciler başvuru yaptıklarında bu krediyi çekebiliyorlar. 300 Bin TL üst limiti olan faizsiz destek kredisi belirli koşullarda gençlere kullandırılıyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Halkbank faizsiz destek kredisi için başvuru şartları merak ediliyor. Öncelikle bu krediyi çekecek olanlar daha önce KOSGEB tarafından verilen hibe ve destek kredisi imkanlarından faydalanmamış olması gerekiyor. Ayrıca genç girişimcilerin KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamış olmaları şartı aranıyor. Bu koşulları sağlayan esnaf ve sanatkar genç girişimciler başvuru yaparak kendilerine tanımlanan krediyi çekebiliyorlar.

FAİZ MALİYETİ NE KADAR?

Genç girişimcilere Halkbank’ın verdiği faizsiz destek kredisinin esasında bir faiz maliyeti bulunuyor. Ancak bu maliyet tamamen Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Yüzde 100 faiz maliyetini üstlenen Hazine ve Maliye Bakanlığı genç girişimcilere en küçük bir faiz yansıtılmasını engelliyor. Bu şekilde müşteriler Halkbank’tan çekmiş oldukları kredinin sadece anaparasından sorumlu oluyorlar.

5 YILDA GERİ ÖDENECEK!

Genç girişimcilere faizsiz olarak verilecek olan bu kredi için 300 Bin TL üst limiti uygulanıyor. 300 Bin TL faizsiz kredi çeken genç girişimciler bu kredinin geri ödemesini 5 yılda yapabiliyorlar. Aylık, 3 aylık veya 6 aylık halinde taksitler planlanabiliyor. Bu şekilde kolayca geri ödenebilen faizsiz 300 Bin TL kredi gençler tarafından istenildiği gibi kullanılabiliyor.

SONRAKİ HABER