Gram altın, çeyrek altın hafta sonunda ne kadar oldu? Güncel altın fiyatları ne kadar?

Altın fiyatlarında son durum vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Küresel piyasalarda dalgalanan ons altın fiyatına ve yurtiçinde dolar kuruna bağlı hareketlere göre hareket eden gram altın, hafta sonunda denge bulmaya çalışıyor. 27 Ağustos güncel altın fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

Gram altın, çeyrek altın hafta sonunda ne kadar oldu? Güncel altın fiyatları ne kadar?

Küresel piyasalarda ons altın fiyatları, merkez bankalarından gelen politika faiz kararlarına göre dalgalanmaya ve yön aramaya devam ediyor. Bu kapsamda ons altın fiyatı için gözler bir süredir ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamalardaydı. Powell, Jackson Hole toplantısında beklenen konuşmayı yaptı ve enflasyonla mücadele mesajlarının yanında, Eylül’de bir kez daha faiz artışına gidileceğinin sinyallerini verdi.

Ons altın açıklamalar sonrası baskılandı ve ons altın fiyatındaki baskılanma ile yurtiçinde gram altın fiyatı da baskı altında kaldı. 27 Ağustos güncel altın fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar…

ALTIN FİYATLARINDA DALGALANMA

Küresel piyasalarda makroekonomik gelişmelerle yön bulan ons altının yanı sıra yurtiçinde gram altın fiyatı da ons altındaki dalgalanmalarla, dolar kurundaki hareketlenmelerle ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) para politikası adımları ile yön bulmaya devam ediyor. Merkez Bankası’nın son olarak 9 aylık aranın ardından politika faizini 100 baz puan düşürüp %13 seviyesine çekmesi ile hareketlenen gram altın, bu süreçte 1.040 TL seviyesine doğru tırmanışa geçmişti. Ons altındaki baskılanma ile hafta içinde 1.005 TL seviyesine kadar gerileyen gram altın, ardından gelen yükselişlerle 1.020 TL seviyesinde dengesini buldu.

HAFTA SONUNDA ALTIN YÜKSELİŞTE

Gram altın, çeyrek altın hafta sonunda ne kadar oldu? Güncel altın fiyatları ne kadar?

Gram altın, hafta sonuna denge bulma hareketleri ile giriş yaptı ve piyasaların kapalı olduğu 27 Ağustos Cumartesi gününe 1.015 TL seviyesinde başladı. Gün içinde yükselişe geçen gram altın, bu süreçte 1.020 TL seviyesini de aştı ve altın fiyatlarında hareketlilik başladı. Vatandaşlar, altın fiyatlarının gideceği yönü öngörmek istiyor ve hafta sonunda gram altın, yukarı yönlü hafif hareketlerle denge buluyor.

27 AĞUSTOS CUMARTESİ GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

27 Ağustos Cumartesi günü güncel altın fiyatları şöyle:

  • Gram altın alış – 1.022,00 TL

  • Gram altın satış – 1.025,04 TL

  • Çeyrek altın alış – 1.623,32 TL

  • Çeyrek altın satış – 1.661,00 TL

  • Ons altın alış – 1.737,54 dolar

  • Ons altın satış – 1.738,74 dolar