Hafta akaryakıt zammıyla kapanıyor! Benzine yapılacak zam açıklandı!

Akaryakıt fiyatlarında her gün yeni bir güncelleme daha gelmeye devam ediyor. Motorine gelen 81 kuruşluk zammın ardından şimdi de benzinin litre fiyatı zamlandı. Benzine ne kadar zam yapıldı?

Hafta akaryakıt zammıyla kapanıyor! Benzine yapılacak zam açıklandı!

Türkiye’de akaryakıt fiyatlarında hızlı değişimler baş döndürmeye devam ediyor. Bu hafta içerisinde hem indirim hem de zam yapılan benzin ve motorin fiyatları araç sahiplerinin kafalarını karıştırdı. Haftanın son işlem gününde ise hafta tamamlanmadan bir akaryakıt zammı haberi daha geldi. Benzin için zam kararı alınırken zammın miktarı da açıklandı.

BRENT PETROL YENİDEN YÜKSELİŞE GEÇTİ!

Brent petrolün varil fiyatında meydana gelen gerilemeler akaryakıt fiyatlarında indirimleri getirmişti. Varil fiyatı 92 dolara kadar düşen brent petrol akaryakıt maliyetlerinde Türkiye’nin elini güçlendirmişti. Ancak bugün brent petrolde yeniden yükseliş hareketi başladı. Brent petrolün varili günü yüzde 2’lik değer artışı ile geçirirken fiyatı da 97,50 Dolar seviyesine kadar çıktı. Bu da Türkiye gibi akaryakıtı ithal ürün olarak kullanan ülkelerde akaryakıt maliyetlerini yükseltti.

DOLAR KURU BENZİN ZAMMINI ETKİLEMEDİ!

Dolar kurunda gün içerisinde ciddi bir fiyat hareketi yaşanmadı. Dolayısıyla bu açıdan dolar kuru benzin zammı üzerinde herhangi bir etkide bulunmadı. Dolar kuru üzerinden hesaplanan akaryakıt fiyatlarında zammı gerektiren taraf tamamen petrol fiyatları oldu. Dolar kurunun yeni bir yükseliş hareketinde bulunmaması daha yüksek miktarlı bir akaryakıt zammına da engel oldu.

BENZİN ZAMMI AÇIKLANDI!

Akaryakıt fiyatlarında haftanın son güncellemesi benzin zammı oldu. Sektör kaynaklarının verdikleri bilgilere göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1,10 TL zam geliyor. Bu zam hafta sonu için geçerli olacak. Pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren yeni benzin zammı ekleneceği için araç sürücüleri 1,10 TL daha yüksek bedelle benzin satın alabilecekler.

İSTANBUL, ANKARA, İZMİR BENZİN FİYATLARI

Benzinin litre fiyatına 1,10 TL zam gelmesinin ardından Türkiye’nin 3 büyük şehrinde yeni benzin fiyatları merak konusu oldu. Buna göre İstanbul’dan benzinin litresi 21,14 TL, Ankara’da benzinin litresi 21,25 TL ve İzmir’den benzinin litresi 21,26 TL’ye yükselecek.