Haftalık hisse önerileri belli oldu! Borsa İstanbul önerilen hisse senetleri listesi!

Borsa İstanbul’da yeni haftanın hisse önerileri merak ediliyor. 13-17 Mart haftasında yükseliş potansiyeli olan hisse senetleri hangileri?
Haftalık hisse önerileri belli oldu! Borsa İstanbul önerilen hisse senetleri listesi!

Türkiye’de büyük ilgi gören Borsa İstanbul’da yatırımcılar yeni haftayı bekliyorlar. Yüksek enflasyon karşısında yatırımcılar doğru karar vermeleri şartıyla varlıklarını koruyabiliyorlar. >Doğru hisse senetlerine doğru zamanda yatırım yapanlar kazançlarını arttırabiliyorlar. Ancak borsada doğru hamleler yapamayanlar ise büyük kayıplarla karşılaşabiliyorlar. Bunun için de haftalık hisse önerileri büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ BELLİ OLDU

Türkiye’de yatırım şirketleri ile aracı kurumlar müşterilerine hisse önerileri sundukları gibi bazıları da genele açık bir şekilde hisse önerilerini açıklıyorlar. Bu yatırım şirketlerinden birisi de Ahlatcı Yatırım olarak biliniyor. Ahlatcı Yatırım tarafından 13-17 Mart haftasının hisse önerileri açıklandı. Yatırım yapmak isteyenler bu hisse önerilerini inceleme fırsatı bulabiliyorlar.

Haftalık hisse önerilerini açıklayan Ahlatcı Yatırım önce bir önceki haftanın hisse önerilerinin nasıl performans gösterdiğine dair verileri paylaştı. Şirket tarafından geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetleri içerisinde hedef fiyat aralığına ulaşamayan hisse senedi bulunmuyor. En yüksek getirisi ise yüzde 15,6 oranında yükseliş ile TKFEN ile elde edilirken ikinci sırada yüzde 13,9 değer kazanan KCHOL yer aldı.

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta öneriler hisse senetlerinin ortalama değer kazancının yüzde 6,60 olduğu açıklandı. Buna karşın geçen hafta XU100 endeksinde değer kazancı yüzde 3,30 oldu. Bu veriye göre önerilen hisse senetleri ortalamanın üzerinden kazanç sağladı.

Ahlatcı Yatırım yeni haftada da hisse senedi önerilerini açıkladı. Buna göre geçen hafta önerilen pay senetleri listeden çıkarıldı. Onların yerine ise listeye ALGYO, CEMTS, GARAN, ISFIN ve TTKOM hisse senetleri eklendi. Bu hisse senetlerinin yeni haftada yükseliş potansiyellerinin daha fazla olduğu bildirildi.

Not: Burada yer alan bilgi ve değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Bu verilerle yatırım yapmak kazanç garantisi sağlamaz. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.