Heyecan yaratan şok iddia! 190 Bin TL'ye ucuz Renault Clio satış rekorları kırmaya geliyor!

Türkiye’de otomobil fiyatlarının çok yüksek seviyelere çıkmasının ardından Renault’tan Clio hamlesi geleceği iddia edildi. Otomobil kulislerinde yer alan bilgilere göre özel üretim olacak Clio 190 Bin TL’ye satılacak.

190 Bin TL'ye ucuz Renault Clio satış rekorları kırmaya geliyor!

Türkiye’de sıfır kilometre otomobil sahibi olmak oldukça maliyetli bir iş haline geldi. En düşük özelliklere sahip araçların bile fiyatları 400 Bin TL’den başlıyor. Bu fiyatlar da çok sayıda vatandaşın alım gücünün ötesinde oluyor. Ancak otomobil kulislerine yansıyan bir iddia herkesi heyecanlandırdı. Yüksek fiyatlar karşısında piyasa hakimiyetini sağlamak isteyen Renault’un özel bir üretim Clio ile Türkiye pazarına giriş yapacağı iddia edildi.

190 BİN TL’YE RENAULT CLİO SATILACAK!

Renault firması dünya genelinde pazarlama stratejilerinde bazı değişikliklere gidiyor. Özellikle Asya ülkelerinde daha çok varlık göstermek isteyen firma Renault Clio için ilginç bir karar aldı. Donanımı sıfırlayarak Renault Clio üretecek olan firma düşük fiyatla ucuz araba arayanların bu taleplerine yanıt verecek. İddia edilen fiyatın Türkiye’deki vergi ve ÖTV katılmış hesaplamasına göre ise Renault Clio 190 Bin TL’ye satılacak.

UCUZ RENAULT CLİO NASIL OLACAK?

İddialara göre ucuz fiyata satılacak olan Renault Clio’da şu anda bilinen tüm özellikler sıfırlanacak. Araçta otomatik herhangi bir özellik kalmayacak. Çevirmeli camlar, çubuklu aynalar yer alacağı iddia edilen araçta radyo da bulunmayacak. Sadece bir USB girişi yer alacak ve bu şekilde müzik dinlenebilecek.

Ucuz fiyata satılacak özel Renault Clio için bazı özellikle ise resmen insanları geçmişe götürecek. Bu aracın üretiminde eski bir motor tipi kullanılarak maliyet düşürülecek. Ayrıca araç içerisinde bulunan klima da kaldırılacak. Sadece eski model araçlarda olduğu gibi motorun havasını içeriye veren bir kalorifer sistemi bulunacak. Modern teknolojilerin yer almayacağı Renault’un özel Clio modelinde tek cazip olan düşük fiyatı olacak.

Otomobil kulislerine bu haber bomba gibi düşerken şimdi herkes bu haberin doğruluğunu sorgulamaya başladı. Renault Türkiye’den konuya dair herhangi bir açıklama yapılma ve bu iddialar da henüz doğrulanmadı. Ancak Renault bu fiyatla piyasaya girmesi halinde satış rekorları kırmasına kesin gözüyle bakılıyor.