Hindistan'ın Favori Arabası Tata Tiago Türkiye'ye Geliyor! 180 Bin TL Civarında Satılacak

Uygun fiyatla araba sahibi olmak isteyenlere Tata Tiago'dan müjdeli haber geldi. Hindistan'ın favori arabası sudan ucuz fiyatıyla Türkiye'ye geliyor. Tata Tiago özellikleri haberimizde.

Bu Fiyata Araba Kalmadı! Tata Tiago Türkiye'ye Geliyor

Koronavirüs salgını, çip krizi ve ekonomide yaşanan kötü gidişat nedeniyle araç fiyatları da ciddi anlamda arttı. Artış sonrasında araba almak neredeyse hayal oldu. Dünyadaki çeşitli firmalar Türkiye pazarına ucuz otomobil ile girmek için hazırlıklara başladı. Ülkemizde satılan en ucuz araba bile alım gücünün altında kalıyor. 

Artan otomobil fiyatları sonrasında ucuz araba almak için araştırma yapanlara müjdeli haber geldi. Hindistan menşeli Tata, Tiago modelini Türkiye'ye getirmek için hazırlıklara başladı. Türkiye'de otomobil fiyatlarında yaşanan artış sonrasında Türkiye'ye ucuz araba geliyor. Tiago modelinin Türkiye'de satışına hazırlanan Tata şimdiden yoğun ilgi görüyor. Taigo'nun 2022 yılının sonu, 2023 yılının başı gibi Türkiye'de satışa çıkarılması bekleniyor.

Hindistan'ın Favori Arabası Tata Tiago Türkiye'ye Geliyor! 180 Bin TL Civarında Satılacak

Hindistan'da yoğun ilgi gören ve çok fazla satılan model, Türkiye'de uygun fiyatlı araç sahibi olmak isteyenler tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Tata Tiago Hindistan'da vergiler dahil 95 bin TL'den satılıyor. Türkiye'de de en düşük ÖTV dilimine girecek olan modelin KDV ile ortalama 180 bin TL civarında satışa çıkarılması bekleniyor.

TATA TİAGO ÖZELLİKLERİ

Tata Tiago modeli 1.2 litrelik benzinli motora sahip 72 beygir ve 95 Nm tork üretme kapasitesine sahip. Baz donan seviyesinde klima olan arabada sürücü ve yolcu tarafında hava yastığı yer alıyor. 1199 cc'lik motorla gelecek olan Tiago 72 beygirlik güç üretiyor. 5 koltuk kapasiteli HB modelin maksimum torku ise 95Nm.