İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurdu: 25 yaş altı üniversite öğrencilerine 4.500 TL eğitim desteği ödenecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile gençlere 4.500 TL destek ödemesi yapacaklarını duyurdu. İBB eğitim desteği nedir, başvuru şartları neler, başvurusu nasıl yapılacak, başvuru tarihleri ne zaman?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurdu: 25 yaş altı üniversite öğrencilerine 4.500 TL eğitim desteği

Üniversite öğrencileri yeni dönem için bir  yandan yüksek kira fiyatları bir yandan da eğitim giderleri ile mücadele etmeye devam ederken yeni destek müjdesi İBB'den geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında üniversiteli gençlere eğitim desteği vereceklerini ilan etti. 

İBB EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURUSU HANGİ TARİHTE, SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda eğitim desteği almak isteyen kişilerin başvurularını 26 Eylül 2022 tarihi itibari ile kabul etmeye başlayacaklarını ilan etti. 26 Eylül 2022 tarihi itibari ile başlayacak olan başvurular 16 Ekim 2022 tarihi itibari ile sona erecek. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu duyurdu: 25 yaş altı üniversite öğrencilerine 4.500 TL eğitim desteği ödenecek

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜNİVERSİTE BURSU, EĞİTİM DESTEĞİ KAÇ TL OLARAK ÖDENECEK?

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Gençler mutlaka başvurun. 75 bin üniversite öğrencisine 4.500 TL geri ödemesiz eğitim desteği veriyoruz. Başvurular 26 Eylül - 16 Ekim tarihleri arasında İstanbul Senin Mobil Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek" diyerek gençlere ödenecek rakamı 4 bin 500 TL olarak ilan etti. 

Yapılacak olan başvurularda kriterleri uygun bulunan 75 bin üniversite öğrencisine 4 bin 500 TL'lik burs ödemesi yapılacak.