İBB'den İstanbullulara kötü haber suya zam geldi! İstanbul'da suyun tonu ne kadar kaç TL oldu?

İstanbul'da bir süredir gündemde olan suya zam konusunda beklenen açıklama geldi. Su faturasına yüzde 25 zam yapıldı. Zamlı su fiyatları suyun m3 ve ton fiyatı kaç TL oldu?

İBB'den İstanbullulara kötü haber suya zam geldi! İstanbul'da suyun tonu ne kadar kaç TL oldu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda İstanbullulara yeni zam haberi verildi. Uzun süredir gündemde olan su fiyatlarına zam talebi sonunda İBB meclisi tarafından onaylandı ve su fiyatlarına yüzde 25 oranında zam yapıldığı ilan edildi. 

Suya zam kararı bugün Saraçhane'de yar alan İBB binasında yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı beşinci oturumu kapsamında alındı. İSKİ olağan genel kurulu kapsamında gündeme alınan İSKİ Genel Müdürlüğünün su ve kullanılmış suların uzaklaştırılması bedeli tarife teklifleri hakkında meclis zam kararını onayladı. 

İSTANBUL'DA SU FATURASINA SON DAKİKA ZAM MI GELDİ, SUYUN 1 M3 VE TON FİYATI KAÇ TL OLDU?

İSKİ tarafından meclise sunulan zam teklifinde senenin ikinci 6 aylık dönemi için teklif edilen zam oranı yüzde 35 olarak açıklandı. İSKİ'nin teklifinde konut 1. kademede konut başına 15 metreküpe kadar 11,69 liranın yüzde 45 artışla 16,95 lira, iş yeri 1. kademede 31,44 liranın yüzde 25 artışla 39,30 lira seviyesine yükseltilmesi istendi. 

AK Parti adına konuşma yapan Meclis Üyesi ve Tarife Komisyonu Başkanı Hidayet Erdöl ise suya yapılacak olan zam oranının yüzde 25 seviyesine çekilmesini talep etti. Zam teklifi bu şekilde onaylandı. Yapılan zam sonrasına İstanbul'da suyun fiyatı konutlarda;

1. kademede konut başına 15 metreküpe kadar 11,69 liradan 25 zamla14,61 liraya 

İş yerleri için ise 31,44 liradan yüzde 25 artışla 39,30 liraya yükseltilmesine karar verildi. 

SONRAKİ HABER