İkinci el parasına sıfır km SUV! Kia Stonic için çılgın fiyatlar!

Türkiye’de son dönemlerde SUV model araçlara olan ilgi zirve yaptı. Sıfır kilometre araç satın alacakların önemli bir kısmı SUV modelleri tercih ediyorlar. Peki SUV B segmentinde olan Kia Stonic model araçların fiyatları ne kadar oldu.

İkinci el parasına sıfır km SUV! Kia Stonic için çılgın fiyatlar!

Türkiye’de otomobil satın alımlarına ilişkin önemli bir detay açıklandı. İnsanlar araç satın almak istediklerinde tercihlerinin önemli bir oranını SUV modellerde kullanıyorlar. SUV model araçların görünümlerinin daha albenili olması, otomobillerin niteliklerinde daha üstün özelliklere sahip olması, iç hacminin daha yüksek olması gibi nedenlerden dolayı bu modellere çok büyük bir ilgi uyanıyor.

SUV MODELLERDE FİYAT ÇIKMAZI!

SUV model bir sıfır kilometre araç satın almak isteyenler bazı firmalarda oldukça yüksek fiyatlarla karşılaşıyorlar. Dünya devi otomobil firmalarının SUV model araçları oldukça yüksek olurken daha mütevazi fiyatları piyasada bulmak mümkün olabiliyor. Özellikle Kia firmasının Stonic model araçları ucuz SUV arayanlar için adeta biçilmiş kaftan oluyor. Müşteriler hem yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalmıyorlar hem de SUV performansını yaşayabiliyorlar.

SUV PİYASASINDA BÜYÜK REKABET

SUV B segmentinde yer alan otomobillerde çok büyük bir rekabete şahitlik ediliyor. Bu rekabet içerisinde Citroen C3 Aircross, Hyundai Kona, Peugeot 2008 gibi araçlar yer alıyor. Kia Stonic ise bu listeye ucuz fiyatı ile bomba gibi giriş yaptı. Fiyat avantajını kullanmak isteyen Kia Stonic yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedeflerken şu ana kadar gelen satış rakamlarının yüksek olması dikkatlerden kaçmıyor.

EN DÜŞÜK FİYATLI KİA STONİC NE KADAR?

Açıklanan son fiyat listesine göre en düşük versiyona sahip olan Kio Stonic model araç 481.900 TL’ye satılıyor. Bu fiyata herhangi bir SUV model araç bulmak oldukça güç olurken firmanın yoğun bir taleple karşı karşıya kaldığı açıklandı. Kia Stonic’in üst donanımlı versiyonlarının fiyatları 618 Bin TL’ye kadar çıkıyor.

KİA STONİC FİYAT LİSTESİ!

-Kia Stonic 1.2L 84 PS Manuel Benzin Cool: 481.900 TL
-Kia Stonic 1.4L 100 PS Otomatik Benzin Cool: 528.900 TL
-Kia Stonic 1.0L 100 PS Manuel Benzin Cool: 539.900 TL
-Kia Stonic 1.4L 100 PS Otomatik Benzin Business: 568.900 TL
-Kia Stonic 1.4L 100 PS Otomatik Benzin Elegance: 581.900 TL
-Kia Stonic 1.0L 100 PS DCT Otomatik Benzin Elegance Konfor: 615.900 TL
-Kia Stonic 1.4L 100 PS Otomatik Benzin Prestige: 618.900 TL