İslam Memiş'ten gram altın için son fiyat tahmini!

İslam Memiş'ten gram altın için son fiyat tahmini!
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son günlerde yaşanan finansal gelişmeleri yorumlayarak altın fiyatlarına dair beklentilerini açıkladı. Altın fiyatları ne kadar olur, gram altın için beklenen seviyeler kaç TL?

Türkiye finansal olarak oldukça hareketli bir süreçten geçiyor. Dolar kurunda gerçekleşen agresif yükselişler ekonomide tüm taşları yerinden oynattı. Buna bağlı olarak piyasalarda fiyatlamalar da direkt olarak etkilendi. Özellikle altın fiyatlarında oldukça farklı görüntüler ortaya çıktı. Bugün kuyumcularda gram altının fiyatı 1.500 TL’nin üstüne çıkarken ons altında ise 1.966 dolar seviyesinde işlemler yapılmaya devam ediliyor.

Yaşanan gelişmeleri değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş önemli mesajlar verdi. Meydana gelen fiyatlamaların normal olmadığını belirten İslam Memiş vatandaşların oldukça dikkatli olmaları gerektiği konusunda ikazlarda bulundu. Altın fiyatlarında yükseliş beklentisini koruduğunu belirten İslam Memiş gram altında artık dolar kurunun daha fazla belirleyici olacağına dikkat çekti.

DOLAR KURUNDAKİ YÜKSELİŞ SÜRPRİZ DEĞİL

Piyasaları değerlendiren İslam Memiş, “Dolar kurunun baskılanması be normalleşme süreci ile beraber Temmuz ayında öngördüğümüz 24-25 TL seviyesi vardı. Piyasa analistleri için şaşırtıcı bir durum değil. Temmuz ayında bekleniyordu sadece biraz erken geldi. Erken gelmesi sürpriz oldu. Bu kadar agresif bir şekilde değer artışı normal bir şey değil. Kurun baskılanması da normal değildi. Piyasanın ayarları ile oynarsanız bununla karşılaşırsınız.” dedi.

Değerlendirmelerini sürdüren İslam Memiş, “Mehmet Şimşek’e oldukça fazla anlam yükleniyor. Ben yine de kilit ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyorum. Fotoğrafa daha büyük bakmak lazım. Piyasaya mesajlar verilirse sorunlar ortadan yavaş yavaş kalkar. Bu ülkede sanayi çarklarının dönmesi lazım. Bize vatan lazım, dolar lazım değil. Bundan sonra biraz daha teknik ve mantık kullanılmalı. Bana göre bir atımlık barutumuz kaldı ve bunu da iyi kullanmamız lazım.” mesajlarını verdi.

GRAM ALTIN İÇİN SON TAHMİN!

Altın fiyatları hakkında da yorum yapan İslam Memiş, “Gram altında 1.550 TL seviyesi sürpriz değil. Agresif yükselişlere baktığımızda bunun doğal olarak bir düşüşü olacaktır. Düz bir eğri şeklinde fiyat yükselişi görmemiz olası değil. Gram altında 1.550 TL hedefimiz vardı. Ancak buna çok yaklaşıldığını söyleyebiliriz. Dolar kuruna bağlı olarak gram altında fiyat hedeflerimizi yükseltebiliriz. Yıl sonunda 1.700 TL – 1.800 TL hedefleri görülebilir. Ancak bunu kestirmek güç. Dolar kurunun normal fiyatlamasını görmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberi,mizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.