Kabine toplantısı bugün ne zaman, saat kaçta? Kredi borcu ve kart borçlarına yapılandırma, borç öteleme, dar gelirlilere yeni destek paketleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği kabine toplantısı için geri sayım başladı. Kabinede bugün dar gelirlilere yeni sosyal yardım paketleri, kredi borçlarına yapılandırma, kredi kartı borcu öteleme ve icralık borçlara düzenleme bekleniyor...

Kredi borcu ve kart borçlarına yapılandırma, borç öteleme, dar gelirlilere yeni  destek paketleri

Milyonların beklediği kritik kabine toplantısı için beklenen gün geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan kabinede bugün pek çok önemli düzenleme ve kararın çıkması bekleniyor. Kabinede bugün konuşulacak en önemli gündem maddesi ise hacizlik ve icralık borçlara yapılandırma, kredi ve kredi kartı borcu olanlara yapılandırma ve öteleme imkanı sunulması olarak öne çıkıyor. 

Kabinenin yapacağı toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olan ulusa sesleniş konuşması ile alınan kritik kararlar ilan edilecek. Bu kararlar arasında borç yapılandırması kadar yeni sosyal destek yardımları ile TOKİ 150 bin sosyal konut projesi başvuru tarihi olması da heyecan yarattı. 

KABİNE TOPLANTISI BUGÜN NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Pek çok kişiyi ilgilendiren son derece kritik kararların alınacağı kabine toplantısı bugün yani 1 Ağustos 2022 Pazartesi günü yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan günlük programı kapsamında bugün 15:00'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ilk olarak Trabzonspor Kulübü Yönetici, Teknik Heyet ve Futbolcularını Kabul edecek. Ardından saat 16:00'de yine Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kritik kabine toplantısı başlayacak. 

Kabine toplantısı bugün ne zaman, saat kaçta? Kredi borcu ve kart borçlarına yapılandırma, borç öteleme, dar gelirlilere yeni destek paketleri

KABİNE TOPLANTISINDA NELER KONUŞULACAK, GÜNDEMDE, MASADAKİ KONULAR NELER?

Kabine toplantısında bugün hem iç hem de dış konularda önemli başlıklar ele alınacak. Dış siyasette tahıl koridoru ve enerji fiyatları gündeme gelecek en önemli 2 konu olarak öne çıkarken yine olası Suriye operasyonu ve dış ülkelerde yaşanan savaş gerilimleri de masadaki konular arasında yer alacak. 

Kabine toplantısı bugün ne zaman, saat kaçta? Kredi borcu ve kart borçlarına yapılandırma, borç öteleme, dar gelirlilere yeni destek paketleri - Resim : 2

KABİNEDEN TOKİ 150 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ BAŞVURU TARİHİ VE EV FİYATLARI MÜJDESİ ÇIKACAK MI?

Kabine toplantısı ile uzun süredir beklenen TOKİ 150 bin sosyal konut projesi için beklenen başvuru tarihinin duyurulabileceği ilan edildi. Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olarak lanse edilen sosyal konut projesinde dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmaları sağlanacak. 

 KREDİ VE KREDİ KARTI BORCU İLE İCRALIK BORÇLARA YAPILANDIRMA GELECEK Mİ?

Kabine toplantısı ile açıklanması beklenen duyurular arasında ilk sırada kredi ve kredi kartı borçlarına yapılandırma ve öteleme yer aldı. 

 Söz konusu kararların bugün kabine toplantısının ardından saat 18:00 gibi duyurulması bekleniyor.