Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi hamlesi! Ziraat, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin TL kredi hesaplaması!

Kredi kullanmak için bankaların kapısını aşındıranlara kamu bankaları iyi haberi verdi. Kamu bankaları ihtiyaç kredisi kampanyalarını yeniledi. İhtiyacı olana nakit destekleri Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından veriliyor.

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi hamlesi! Ziraat, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin TL kredi hesaplaması!

Türkiye'de ihtiyaç kredisi çekmek için bankalara vatandaşlar her gün çok sayıda başvuru yapıyorlar. Ancak özel bankalar bu talepleri karşılamayı pek tercih etmiyorlar. İhtiyaç kredisi kullanılmasın diye yüksek faizleri müşterilerin önüne çıkaran bankalar finansal sorunlara en küçük bir çözüm sunmuyorlar. Buna karşın kamu bankaları nakit akışlarını yeniden sağlamaya başladı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi çekilebiliyor. 

İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYALARI YENİLENDİ!

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından ihtiyaç kredisi kampanyalarına yeni değerlendirme yapıldığı bildirildi. Kampanya koşullarını güncelleyen bankalar müşterilere uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi vermeyi sürdürüyorlar. Bu kredi için belirli bir kaynak ayıran kamu bankaları vatandaşlara düşük maliyetli finansman sağlıyorlar. 

ÖDEME PLANI MÜŞTERİYE ÖZEL!

Kullandırılan ihtiyaç kredileri için müşterilere çok özel imkanlar da sağlayan kamu bankaları ödeme planları konusunda müşterilere herhangi bir dayatmada bulunmuyorlar. Müşteriler kendi bütçelerine ve gelir akışlarına göre hareket edebiliyorlar. Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, azalan taksitli, artan taksitli ve serbest ödemeli şeklinde ödeme planları seçilebiliyor. Bu konuda inisiyatif tamamen müşteriye bırakılıyor. 

KREDİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi aylık faiz oranları da merak konusu yapılıyor. Yapılan son güncellemenin ardından Ziraat bankası aylık yüzde 1,79 faizle, Halkbank aylık yüzde 1,89 faizle ve Vakıfbank da aylık yüzde 1,91 faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar. Bu kredi faizleri ile bazı özel bankaların kredi faizleri karşılaştırıldığında oldukça düşük maliyetli oldukları çok net bir şekilde görülüyor. Para arayan ama imkanlarıyla bütçeleri kısıtlı olanlar için bu maliyetler çok büyük bir vazife görüyor. 

30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMALARI

Ziraat Bankası'ndan 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenlere banka aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi uyguluyor. Bu kullanılan kredinin aylık taksiti ise 1.222 TL olarak hesaplanıyor.

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi hamlesi! Ziraat, Halkbank, Vakıfbank 30 Bin TL kredi hesaplaması!

Halkbank tarafından müşterilere aylık yüzde 1,89 kredi faizi ile ihtiyaç kredisi veriliyor. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti 1.247 TL olarak hesaplanıyor.

Vakıfbank'ın ihtiyaç kredisi aylık faizi aylık yüzde 1,91 olarak açıklandı. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti 1.251 TL olarak hesaplanıyor. 

SONRAKİ HABER