Kış gelmeden e-devlet üzerinden hemen başvuru yapın! Devletin, belediyelerin, sosyal yardım kömür ve doğalgaz yardımı başvuru formu

Bu sene Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaşın etkileri ile büyük bir doğalgaz krizi yaşanacağı beklenirken Avrupa ülkeleri kömür ve odun alımı yapmaya başlamıştı. Türkiye'de ise dar gelirli ailelere destek için devletten doğalgaz yardımı ve bedava kömür dağıtımı başvuruları alınıyor.

Devletin, belediyelerin, sosyal yardım kömür ve doğalgaz yardımı başvuru formu

Tüm dünya bu kış için hazırlık yapmaya başlarken özellikle de Avrupa ülkelerinde büyük bir telaş başlamış durumda. Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaşta Rusya'ya yaptırım uygulayan ülkelerin doğalgaz konusunda yaşayacakları olası tedarik sorunları için önlemler alınmaya başlanmıştı. Almanya başta olmak üzere pek çok ülke kömür ve odun alımı ile stok yapmaya başlamıştı. 

Türkiye ise sahip olduğu doğalgaz depolama tesislerini doldururken devlet kış öncesi vatandaşa destek vanalarını bir kere daha açtı. Bu kış hem döviz kurundaki yükseliş hem de küresel piyasalardaki enerji krizi nedeniyle doğalgaz fiyatlarında rekor yükseliş beklenirken devlet dar gelirli vatandaşa destek ödemesi ile fatura yardımı yapacak. 

BELEDİYELERİN KÖMÜR YARDIMI! T.C. İLE KÖMÜR YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR, E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILIR MI?

Ülkemizde kömür yardımı belediyeler tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmakta olup başvuru yapan kişiler arasında gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen kişilere ücretsiz kömür yardımı dağıtılmaktadır. Belediye araçları ile ihtiyaç sahibinin evine kadar getirilen kömür yardımı adresine teslim edilmektedir. Kömür yardımı başvurusu e-devlet üzerinden de yapılabilmekte olup e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama yazarak bu yardıma ulaşabilirsiniz. Yaşadığınız il / ilçe belediyesini seçerek başvuru yapabilirsiniz.

Kış gelmeden e-devlet üzerinden hemen başvuru yapın! Devletin, belediyelerin, sosyal yardım kömür ve doğalgaz yardımı başvuru formu

KÖMÜR, ODUN, YAKACAK YARDIMI 2022 BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kömür yardımı başvurusu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına, belediyelere veya dernek ve vakıflara yapılmakta olup yardım alacak olan kişinin sosyal güvencesi olmaması ya da asgari ücretli çalışan olmasına rağmen aylık hane halkı gelirinin asgari ücretin 3'te birini aşmaması şartı aranır. 

Kış gelmeden e-devlet üzerinden hemen başvuru yapın! Devletin, belediyelerin, sosyal yardım kömür ve doğalgaz yardımı başvuru formu - Resim : 2

E-DEVLET DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURU FORMU! DEVLETİN DOĞALGAZ FATURASI DESTEĞİ KİMLERE VERİLECEK, BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR, ŞARTLARI NELER?

Bu kış doğalgaz fiyatlarında yaşanacak rekor yükseliş beklentisi ile vatandaşın fatura endişesi şimdiden başlarken devlette doğalgaz yardımı için başvuruları almaya başladı. Bu sene 4 milyon haneye doğalgaz yardımı yapılacak. Konu hakkında açıklama yapan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Tüketicilerin korunmasına yönelik olarak, yıllık 450 ila 1.150 TL arasında verilecek olan doğalgaz tüketim desteği için başvurular alınıyor. 4 milyon haneye destek sağlanmasını hedefliyoruz" dedi. 

Devletin doğalgaz yardımı için başvurular e-devlet üzerinden alınacak. Doğalgaz tüketim desteği için e -devlet üzerinden Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti yazarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz...