Konut kredisi çekmek isteyenlere Akbank 500 bin TL ev kredisi kampanyası başlattı

Ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak Akbank konut kredisi kampanyasını duyurdu. Nakit para ihtiyacı duyan kişilere ev sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 120 ay vadeli konut kredisi verilecek.

Konut kredisi çekmek isteyenlere Akbank 500 bin TL ev kredisi kampanyası başlattı

Konut fiyatlarında yaşanan yükseliş vatandaşın artık kendi birikimi ile ev sahibi olmasını zorlaştırırken bankaların konut kredisi kampanyaları da yakın takip altına alınmıştı. Kamu bankaları düşük faiz oranları ile kredi vermesine rağmen konut kredisi çekmek isteyen kişilere hem zor onay verilmesi hem de kredi onayı için 150 - 200 bin TL arasında limit tanımlanması ile vatandaş zorunlu olarak özel bankalara yönelmişti. 

Süreçte Akbank konut kredisi kampanyası ile alternatif arayan müşterilerine cazip bir seçenek sunarken konut kredisi limitini 500 bin TL olarak ilan etti. Konut sahibi olmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak başlatılan konut kredisi kampanyası ile Kasım ayına özel faiz oranı da duyuruldu. İşte kampanyanın detayları... 

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI KASIM 2022

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimine rağmen ne yazık ki bankaların kredi faiz oranları Kasım ayında da yükselişini sürdürdü. Yapılan faiz güncellemesi sonucunda Akbank konut kredisi faiz oranı da yaşanan yükselişten nasibini alırken en düşük faiz oranı yüzde 1,99 seviyesine çekildi. Kredi hesaplaması yapılırken uygulanacak olan faiz oranı kişinin kredi notuna göre belirleniyor ve bu nedenle farklılık gösterebiliyor. 

Konut kredisi çekmek isteyenlere Akbank 500 bin TL ev kredisi kampanyası başlattı

AKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU KASIM 2022! 500 BİN KREDİNİN AYLIK ÖDEMESİ KAÇ TL?

Akbank konut kredisi paketinde en düşük faiz oranını yüzde 1,99 olarak belirlerken 120 ay vadeli 500 bin TL kredi paketinde bu oran yüzde 2,11 seviyesine yükseliyor. Hem faiz oranının yüksek olması hem de kredi limitinin artması ile ne yazık ki aylık kredi tutarı da artıyor. 

Konut kredisi çekmek isteyenlere Akbank 500 bin TL ev kredisi kampanyası başlattı - Resim : 2

Düzenlenen kampanyadan yararlanarak 120 ay vadeli 500 bin TL konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi 11 bin 487 liraya ulaşırken konut kredisi dosya masrafı da 2 bin 500 liraya ulaştı. 

SONRAKİ HABER