Kredi borçlularına üç bankadan destek! Yapı Kredi, ING, İş Bankası borç kapatan kredi kampanyası!

Bankalara kredi borcu olanları kurtaran kampanyalar açıklandı. Borç transferi kredisi verileceğini duyuran Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve ING Bank kredi borçlularının imdadına yetişiyorlar.

Kredi borçlularına üç bankadan destek! Yapı Kredi, ING, İş Bankası borç kapatan kredi kampanyası!

Ekonomik gelişmeler vatandaşların cebine oldukça olumsuz bir şekilde yansımaya devam ediyor. Yüksek enflasyonun tam ortasında kalan insanlar geçimlerini tam olarak sağlayamadıkları gibi borçlarını da sağlıklı bir şekilde ödeyemiyorlar. Akla gelen ilk konu ise kredi borçlarını ödememek oluyor. Bir sonraki ay ödemeyi planlayan vatandaşlar o zaman geldiğinde de ödeme yapayınca finansal iflasın eşiğine geliyorlar. Bu konuda çok şikayetler alınmaya başlanınca 3 banka harekete geçerek yeni kredi kampanyalarını açıkladılar. 

BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYALARI GELDİ!

Kişilerin bankalara olan kredi borçlarını o bankalarda yapılandırmalarına pek imkan bulunmuyor. Bankalar yapılandırma talep eden müşterilerin önüne 2-3 kat daha fazla faiz maliyetini çıkarıyorlar. Bu da pek avantaj sağlamıyor. Buna karşın bazı bankalar borç transferi kredisi vererek müşterilerin başka bankalara olan kredi borçlarını kapatabiliyorlar. Kredi borcu kapanan müşteri için yeni bir kredi hesabı açılıyor. Daha düşük taksitlerle borçlarını ödemeye başlayan müşteriler bu şekilde avantajlı duruma geçiyorlar. 

KARA LİSTEYE DÜŞMEYE SON!

Borç transferi kredisi ile kara liste sorunu da sona eriyor. Bankalardan kredi kullananlar borçlarını ödememeleri halinde yasal takip altına alınıp kara listeye giriyorlar. Kara liste tüm bankaların ortak kullanımında olan bir liste olduğu için bankalar bu listedekilere kesinlikle bir daha kredi vermiyorlar. Kredi kullanmak isteyenler senelerce kara listeden çıkmayı beklemek zorunda kalıyorlar. Borç transferi kredisi işte bu kara liste kabusuna son veriyor. 

YAPI KREDİ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

Yapı Kredi Bankası borç transferi kredisi kampanyasını başlattı. Buna göre banka müşterilere özel indirimli faiz oranları ile borç transferi kredisi veriyor. Diğer bankalara kredi borçları bu şekilde kapatılıyor. Yapı Kredi Bankası örnek bir maliyet hesaplama tablosu yayınladı. Buna göre 24 ay vadeli 60 Bin TL borç transferi kredisi aylık yüzde 2,64 faizle veriliyor. Bu kredinin aylık taksiti de 3.658 TL oluyor.

Kredi borçlularına üç bankadan destek! Yapı Kredi, ING, İş Bankası borç kapatan kredi kampanyası!

ING BANK BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

ING Bank da borç transferi kredisi kampanyası başlatan firmalar arasında yer alıyor. Müşterilere bu imkanı sağlayan ING Bank örnek bir kredi maliyet hesaplama tablosu da yayınladı. Buna göre kredi borçlarını ING Bank’a taşıyanlara aylık yüzde 1,24’ten başlayan taksitlerle kredi imkanı sağlanıyor. 12 ay vadeli 10 Bin TL kredi maliyet hesaplamasına göre aylık taksitler 919 TL oluyor.

Kredi borçlularına üç bankadan destek! Yapı Kredi, ING, İş Bankası borç kapatan kredi kampanyası! - Resim : 2

İŞ BANKASI BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası da borç transferi kredisi vererek müşterilerinin farklı bankalara olan kredi borçlarının kapatılmasına aracılık ediyor. İş Bankası bu kredi için uygulanan faiz oranını açıklamadı. Ancak müşteriye özel faiz oranı uygulanıyor. Genel itibariyle de ihtiyaç kredisi faiz oranı olan yüzde 2,05 civarında belirlenecek bir faiz oranıyla borç transferi kredisi veriliyor.

SONRAKİ HABER