Kredi kartı sahipleri dikkat hemen ekstrenize bakın bankanızdan 217 TL para iadesi alabilirsiniz!

Kredi kartı olanlara son dakika uyarısı yapıldı bankalarda para idesi başladı! Kredi kartı sahipleri hemen ekstrenize bakın sizin de başınıza gelmiş olabilir!
Kredi kartı sahipleri dikkat hemen ekstrenize bakın bankanızdan 217 TL para iadesi alabilirsiniz!

Özellikle de pandemi döneminde kredi kartı kullanan kişilerin sayıları rekor seviyede artmış, bankalar müşterilerine yönelik özel kampanyalar düzenlemeye başlamıştı. Bankaların kredi kartı müşterilerinden tahsil ettikleri kart ücretleri de yeni yılda zamlanırken pek çok banka yasal olmamasına rağmen kart ücreti kesmeye devam ediyor. 

Özellikle de yıl sonuna gelinmesi ile bankaların müşterilerinin kredi kartı ekstreleri üzerinden yıllık işletim ücreti ya da kart ücreti adı altında para kesmeye başladıkları uyarısı geldi. Pek çok kişi kredi kartı ekstresini kontrol etmediği için kendisinden kesilen bu tutarı fark etmeden öderken kart ekstrelerinin son 3 aylık dönemde daha sıkı bir şekilde takip edilmesi gerektiği belirtiliyor. 

BANKAYA İTİRAZ EDEN PARASINI GERİ ALIYOR! 

Bankalar kredi kartı aidat ücretlerini müşterilerinden tahsil etmeye devam ederken son dönemde artan kredi kartı müşteri sayısı da kesilen rakamları arttırdı. Bankalar müşterilerinin kredi kartına yıllık işletim ücreti adı altında aldıkları kart ücretlerini yansıtıyorlar. Pek çok kişi kredi kartı ekstresine bakmadığı için bu tutarı ödediğini bile fark etmiyor. Kredi kartından para çekildiğini fark eden kişiler ise başvuru yaparak bu tutarı geri alabiliyor. 

Kredi kartı sahipleri dikkat hemen ekstrenize bakın bankanızdan 217 TL para iadesi alabilirsiniz!

Bankalar özellikle de her ay yüksek tutarlı harcama yapan ve düzenli olarak borçlarını ödeyen kişilere itiraz etmeleri durumunda hemen kesmiş oldukları yıllık kart ücreti rakamlarını geri alabiliyorlar. Bazı bankalar iade işleminde müşterilerinden 1 sene boyunca kartlarını iptal ettirmeme garantisi isterken kesilen rakamı para puan olarak tekrar karta yüklüyorlar. Bazı bankalar ise müşterisine söz konusu rakamı direkt olarak para iadesi olarak gerçekleştiriyor ve kredi kartı ekstresine eksi olarak yansıtılan rakam borçtan düşülüyor. Ancak her iki durumda da kredi kartı para iadesi için mutlaka kişinin itiraz etmesi gerekiyor.