Kripto para analisti Merten: Fed’in para politikası, Bitcoin için alım fırsatı veriyor!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın Cuma günü yaptığı konuşma, kripto paraları da etkiledi. Piyasaların ünlü analisti Nicholas Merten, buradan yola çıkarak kripto paralarda gördüğü bir fırsatı yatırımcılarla paylaştı. İşte detaylar…

Kripto para analisti Merten: Fed’in para politikası, Bitcoin için alım fırsatı veriyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde kripto para piyasalarında bir süredir düşüş eğilimi görülüyor. Kasım 2021’den bu yana düşüş hakimiyeti devam ediyor ve piyasalar, yukarı yönlü bir atak başlatabilmek adına fiyat mücadelesi veriyor. Bu süreçte çift yönlü dalgalanmalar da görülmeye devam ederken, Cuma günü ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın yaptığı açıklamalar, kripto para piyasasını da etkisi altına aldı.

Açıklama sonrası kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden Nicholas Merten hem Powell’ın açıklamalarını hem de kriptolarda genel görünümü değerlendirdi. İşte detaylar…

FEB BAŞKANI KONUŞTU, KRİPTOLAR DALGALANDI

Jerome Powell yaptığı açıklamada Fed’in faiz oranlarını yükseltmeye devam edeceğini ve bir süre daha sıkı para politikası ile enflasyonun kontrol altına alınacağını dile getirdi. Youtube’da DataDash sunucusu olan analist Merten, Powell’ın yapmış olduğu açıklamaların ardından kripto paraların ve diğer finans piyasalarının daha fazla zarar göreceğini düşündüğünü ifade etti.

Analist açıklamasında “Sadece 15 Ağustos’taki kısa vadeli düzeltmeden değil, aynı zamanda Jerome Powell’ın yaptığı son konuşmanın ardından daha geniş ayı piyasası düzeltmesini ve daha sert para politikasının ardından kripto para birimlerinde düşüşün daha fazla derinleşeceğine inanıyorum” dedi.

ANALİST FED’İN ADIMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Kripto para analisti Merten: Fed’in para politikası, Bitcoin için alım fırsatı veriyor!

Ünlü analist Nicholas Merten, açıklamalarının devamında, Fed’in uyguladığı para politikası ile kısa vadede piyasalar zarar görse bile enflasyonun frenlenmesi için bunun yapılması gerektiğini de dile getirdi. Fed’in para politikasını mantıklı bulduğunu belirten Merten, Fed’in adımları ile düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için satın alma fırsatının öne çıktığını belirtti.

MERTEN: BTC VE ETH İÇİN “HARİKA” FIRSATLAR

Nicholas Merten, mevcut ayı sezonunun öncüleri olan Bitcoin ve Ethereum için, Fed’in yüksek faiz politikasının devam etmesi halinde “harika” alım fırsatlarının ortaya çıkacağını savundu. Analist konuya ilişkin açıklamasında “Bitcoin ve Ethereum’un ve çeşitli kripto paraların, ayı piyasasının en düşük seviyelerine geri döndüğünü ve daha da düştüğünü görme şansımız var. Bu durumda bize gerçekten harika satın alma noktaları sağlanıyor” dedi.