Kripto Para Piyasaları Çöktü! Bitcoin, Ethereum, UST, LUNA ve Diğer Altcoinler Sert Düşüşe Devam Ediyor!

Kripto Para Piyasaları Çöktü! Bitcoin, Ethereum, UST, LUNA ve Diğer Altcoinler Sert Düşüşe Devam Ediyor!
Kripto para piyasaları resmen çöküşe geçti. Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para birimi çöküşe geçti! Peki, kripto paralar ne olacak? İşte son durum…

Kripto para piyasalar son olarak FED’in açıklamasının ardından resmen çöküşe geçti. Rusya ve Ukrayna krizi ile çalkantılı bir süreç yaşayan kripto para piyasalarında Bitcoin’in 28 bin dolara kadar inmesinin ardından piyasalarda ciddi bir endişe havası hakim olmaya başladı. Birçok altcoinde de sert düşüş yaşanıyor. Son 1,5 yılın ardından Bitcoin ilk defa bu seviyelere gelerek kripto paralarda yaşanan durumun vahametini ortaya koydu.

Bitcoin 1,5 Yılın Ardından 28 Bin Dolara Düştü!

Bitcoin (BTC) fiyatı 12 Mayıs itibariyle sert düşüş yaşamaya devam ediyor. Piyasalarda UST ve LUNA krizi ile ABD’de enflasyon oranlarının beklentileri aşmasının adından kripto para piyasaları resmen çöküşe geçti. Bitcoin yaşanan bu süreçte son 1,5 yılın ardından 28.000 dolar seviyesinin altına geriledi. Günlük yüzde 12 değer kaybı ile dikkat çekiyor. Yeni günde 28 bin 157 dolar seviyesinde görülen BTC, yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

Ethereum Kaç Dolar?

Kripto Para Piyasaları Çöktü! Bitcoin, Ethereum, UST, LUNA ve Diğer Altcoinler Sert Düşüşe Devam Ediyor!

Bitcoin’den sonra piyasa değeri ile ikinci sırada yer alan Ethereum (ETH) ise benzer bir şekilde sert düşüşe devam ediyor. Ethereum yaşanan bu son deprem sonrasında 2 bin doların altına kadar geriledi. Bin 914 dolar seviyelerinden işlem gören Ethereum’un diğer kripto paralar ile benzer şekilde düşmeye devam etmesi bekleniyor.

UST ve LUNA Depremi Piyasaları Vurdu!

Kripto piyasalarda Terra ekosisteminin yerel tokeni olan LUNA ve UST depremi sürüyor. Fiyatı 1 dolara sabitlenen UST’nin bu seviyenin altına gerilemesinin ardından yapılan birçok hamle Bitcoin fiyatını da olumsuz etkiledi. 1 dolara endeksli olan UST’nin geçtiğimiz gün 0,22 dolara kadar düşmesinin ardından zararın boyutları otaya çıktı. 12 Mayıs’ta ise 0,62 USD seviyesinden işlem gören UST, nispeten toparlanma eğilimi gösteriyor. LUNA Vakfı tarafından rezerv para olarak kullanılan Avalanche (AVAX) ise yüzde 33 düşüşle 28 dolar seviyelerine kadar geriledi.