Kripto para yatırımcıları acele etsin açıklaması! JPMorgan'dan Bitcoin için enteresan öneri!

Kripto para piyasalarında meydana gelen fiyat gerilemelerinin ardından JPMorgan’dan şok eden bir açıklama geldi. Yatırımcıları uyaran JPMorgan analistleri tüm kripto paralar için satış önerisi yaptı.

Kripto para yatırımcıları acele etsin açıklaması! JPMorgan'dan Bitcoin için enteresan öneri!

Kripto para piyasaları için enteresan günler yaşanmaya devam ediliyor. FED Başkanı Jerome Powell tarafından Jackson Hole toplantısında yapılan açıklamaların ardından kripto para birimlerinde büyük bir çöküş meydana geldi. FED’in faiz artırımlarında vites küçültmeyeceğini açıklaması kripto para piyasalarına büyük darbe vurdu. Bu gelişme sonrasında Bitcoin 20 Bin Dolar altına kadar geriledi.

KRİPTO PARALAR İÇİN ENTERESAN TAVSİYE!

Kripto paralar ile alakalı olarak en dikkat çeken değerlendirme ise JPMorgan tarafından yapıldı. JPMorgan baş analisti David Kelly bir değerlendirme yaparak ellerinde kripto para bulunan tüm yatırımcıların acil bir şekilde kripto paraları satmalarını söyledi. Konuya ait uyarıda bulunan David Kelly, “Kısa vadeli yönü unutun ve değerlemelere odaklanın.” dedi.

Kripto para piyasalarından neden kaçılması gerektiğine dair ortaya attığı iddiasını gerekçelendiren David Kelly, “Kripto varlıklar riskli yatırım araçlarıdır. Ekonominin bir ayağı artık resesyona girdi. Bunu düşününce şu anda yapılacak olan en iyi şey değerlemelere bakmaktır. Kripto varlıklarda kalmaya devam ederseniz paranızı eritirsiniz. Riskli piyasalar için şu andaki ortam hiç de uygun değil. Altın bile bu durum karşısında tutunamazken kripto paralar size ne vaat edebilir?” ifadelerini kullandı.

Bitcoin için de özel bir başlık açan David Kelly, “Yatırımcılar elden geldikçe Bitcoin’den uzak durmalıdırlar. Hatta şu anda elinde Bitcoin tutanlar hiç fiyatına, kar ve zarar durumlarına bakmadan satsınlar. Gelecek dönemde muhtemelen bu fiyatlar dahi bulunamayacak. Durgunluk riski artık kripto paraları etkisi altına aldı. Bitcoin’de kaldıkça bu durgunluktan etkilenmek zorunda kalırsınız.” şeklinde konuştu.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım yapılması için öneriler içermemektedir. Yalnızca bilgilendirme amacıyla bu yorumlara yer verilmiştir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.