Kuruş kuruş düşüyor üst üste 7. indirim beklentisi açıklandı motorine o tarihte indirim geliyor benzin bekleniyor!

Son 11 ayın dip noktasını gören brent petrol fiyatı sonrasında motorine yeni indirim beklentisi açıklanırken gözler benzine indirim haberine çevrildi. 29 Kasım 2022 tarihli güncel benzin, motorin, LGP otogaz fiyatları listesi!
Kuruş kuruş düşüyor üst üste 7. indirim beklentisi açıklandı motorine o tarihte indirim geliyor benzin bekleniyor!

Brent petrol son derece hızlı bir düşüş yaşarken gözler akaryakıt fiyatlarına çevrilmişti. Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaş sonrasında 140 dolara kadar çıkan brent petrol fiyatı tüm dünyada büyük bir kriz yaşanmasına neden olmuş benzin ve motorin rekor üzerine rekor kırmıştı. 30 liraya dayanan fiyatlar sonrasında pek çok şehirde araç sahipleri kontak kapatma eylemi yapmış zamlar büyük tepki çekmişti. 

Petrol fiyatında yaşanan yükselişin Rusya'nın elini güçlendirmesi üzerine Amerika zorunlu olarak devreye girmiş ve stratejik rezervlerini dünyaya açarak üretim kapasitesini arttırmıştı. OPEC ülkeleri brent petrolde 90 dolar altına razı gelmezken üretim kısıtlaması ile fiyatlar 90 - 100 dolar aralığında tutulmaya çalışılmıştı. 

BRENT PETROLDE BÜYÜK ÇÖKÜŞ! PETROLÜN VARİL FİYATI NEDEN DÜŞÜYOR?

Talebe göre şekillenen brent petrol fiyatında yaşanan endişeler fiyatlamalara da olumlu ya da olumsuz olarak anında yansıyor. Çin'de koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artış büyük panik yaşanmasına neden olurken üretimin ve dolayısı ile talebin düşeceği endişesi ile fiyatlarda düşüş başladı. Brent petrol fiyatı bir kere daha pandemi kabusu fiyatlarken dün 81 dolara kadar çekilen brent petrolün fiyatı bugün 84,52 dolar seviyesinden güne yükseliş yönlü başladı. Yaşanan yükselişin ise ana nedeni OPEC'in üretimi keseceği spekülasyonları olarak gösterildi. 

 BENZİNE SON DAKİKA İNDİRİM BEKLENTİSİ AÇIKLANDI MOTORİNE İNDİRİM VAR MI, GELECEK Mİ?

Brent petrolde yeniden toparlanma başlansa da akaryakıt sektörü temsilcileri benzine yeni indirim beklentisi haberi verdi. Yapılan açıklama ile bu gece yarısı 00:00 sonrasından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 58 kuruşluk indirim yapılacak. Hatırlanacağı üzere: 

15 Kasım tarihinde motorinin litre fiyatına 1,54 TL 

17 Kasım tarihinde benzinin litre fiyatına 77 kuruş, 

19 Kasım tarihinde benzine 75 kuruş, 

23 Kasım tarihinde benzine 1,16 TL, 

24 Kasım tarihinde motorine 47 kuruş, 

29 Kasım tarihinde 82 kuruş indirim yapılmıştı. Bugün yine motorine gece yarısında itibaren geçerli olmak üzere 58 kuruş indirim yapılacağı açıklandı.