Kuyumculardan uyarı, sakın yapmayın! Gram altın için yeni fiyat tahmini!

Altın piyasasında bundan sonra hangi fiyatların olacağına dair kuyumcu tahmini geldi. Altın fiyatları seçim sonrasında ne olur? Gram altında fiyat beklentileri neler?
Kuyumculardan uyarı, sakın yapmayın! Gram altın için yeni fiyat tahmini!

Altın piyasasında son günlerde etkili olan fiyat hareketliliği hız kesmeden devam ediyor. Geri çekilmelerin ardından gelen toparlanma hareketleri ile altın piyasasın için fiyat pozisyonu sürekli değişiyor. Gram altında ise ülke içi ekonomi gündemi belirleyici oluyor. Ons altın yükselişe geçerken gram altın da bu durumdan etkileniyor. İkili fiyatın oluşmasından dolayı gram altının kuyumcu fiyatı şu anda 1.409 TL’den işlem görüyor. Altın piyasasının bundan sonraki fiyat seyri hakkında kuyumcu tahmini geldi.

BELİRSİZLİK SONA ERİYOR

Altın piyasasındaki son gelişmeleri değerlendiren Diyarbakır Sarraflar ve Kuyumcular Odası Başkanı Mehmet Yüksel, “Seçim sürecinin Türkiye’de bir belirsizlik oluşturduğu bir gerçek. Altın hem yatırım için hem de süs için satılan bir ürün. Son zamanlardaki seçim belirsizliği bu altın taleplerini etkiledi. Fiyatlarda ani yükselişleri gördük. Ancak 14 Mayıs seçimlerinden sonra piyasanın normalleşmeye doğru gittiğini görüyoruz. Yüzde 50 belirsizlik yaşanıyordu ama bu ilk tur seçimlerinden sonra yüzde 25’e düştü.” dedi.

ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanması durumunda altın fiyatlarında bir hareketlilik beklemediğini söyleyen Mehmet Yüksel, “Vatandaşlarımızın yatırımı sürekli altına yöneliktir. Bu da doğru bir tutumdur. Altın yıllardır yatırımcısına hiç kaybettirmedi. Az kazandırdı veya fazla kazandırdı ama altın hep kazandırdı. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra altın fiyatlarında da herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Altının normal fiyatı aslında bugünlerdeki fiyatlar. Altın fiyatları düşecek diye kimse altınını bozdurmasın. Seçim öncesi bir belirsizlik vardı ama bu ortadan kalktı. Seçim sonrasında da altın fiyatları düşmez.” ifadelerini kullandı.

GRAM ALTIN FİYAT TAHMİNİ

Gram altın hakkında da değerlendirme yapan Mehmet Yüksel, “Hesaplama yaptığımızda gram altının fiyatı 1.500 TL’nin üzerinde olmalıydı. Altın fiyatı biraz geride kalmıştı ve şu anda normal fiyatına ulaştı. Biz vatandaşlarımıza altın yatırımı yapsınlar diye boşuna söylemiyoruz. Gram altında bundan sonra bir düşüş olmayacaktır. Güvenilir ortam oluşursa seçim sonrasında gram altında yükselişler görürüz. Bugünkü fiyatların aşağısını görmeyiz ve yıl sonuna kadar 1.500 TL ile 1.800 TL arasında bir fiyatla karşılaşırız.” şeklinde konuştu.

Not: Burada yer alan değerlendirmeler yatırım kapsamında değildir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.