Lansmana özel indirim olacak mı? TOGG kaç TL fiyatla satılacak?

Türkiye’nin otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek olan yerli otomobil için bir fiyat iddiası gündeme bomba gibi düştü. TOGG’un fiyatı ne kadar olacak? Lansmana özel fiyat verilecek mi? TOGG kaç TL’ye satılacak?

Lansmana özel indirim olacak mı? TOGG kaç TL fiyatla satılacak?

Türkiye’de yerli otomobilin çıkması büyük bir heyecanla bekleniyor. TOGG’un inşası devam eden fabrikasının açılışı 29 Ekim’de yapılacak. Bu tarihten sonra ise seri üretim aşamasına geçiş yapılacak. TOGG için en çok merak edilen ise fiyatı oldu. TOGG satın almayı düşünenlerin bekledikleri fiyatın bir makul olabilecek olması. Ancak buna dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

TOOG MALİYET HESAPLAMASI YAPILDI MI?

TOGG için şu anda bir maliyet hesaplaması yapılamıyor. Seri üretime geçiş yapılacak süreçte çıkabilecek ekstra maliyetler veya kur farklarından kaynaklanan maliyetler hesaplanamıyor. Bundan dolayı da TOGG için şimdiden bir fiyat belirlemek çok zor oluyor. TOGG CEO’su Gürcan karakaş da fiyat konusunda oldukça temkinli açıklamalar yapıyor. Sadece rekabetçi bir fiyatı olacağı açıklanan TOGG’un kaç TL fiyatla satışa çıkarılacağı netleşmedi ama bazı tahminler yapılıyor.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL TOGG SATIŞ FİYATI NE KADAR OLUR?

TOGG’un rekabet edeceği otomobillerin fiyatlarından daha yüksek bir fiyata satışa çıkmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca çeşitli vergi indirimlerinden de yararlanacak olan TOGG için fiyat belirleme konusunda geniş bir bant aralığı kullanılabilecek. Şu andaki piyasa fiyatlamalarına göre TOGG için 700 Bin TL’lik satış fiyatı ön plana çıkıyor. Emsalleri ile bu fiyatla rekabet edebilecek olan TOGG için yüksek ihtimalle satış fiyatı bu olacak?

TOGG İÇİN ÖZEL LANSMAN İNDİRİMİ OLUR MU?

TOGG’un piyasa çıkacağı 2023’te lansmana özel bir indirim yapılıp yapılmayacağı da sorgulanıyor. TOGG piyasaya çıkacağı sırada lansman indirimi gündeme alınacak. İlk başvuracak olanlar özel fiyatlarla TOGG satın alma imkanı bulacaklar. Ancak bu lansman indiriminin ne kadar olacağı net değil. Sektör kaynaklarına göre ilk TOOG model araçlar 600 Bin TL ile 650 BİN TL bandında satılabilir.