Maçkolik halka arz fiyatı ve talep toplama tarihleri açıklandı!

Türkiye’nin önemli dijital spor markası Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret AŞ halka arz oluyor. Maçkolik’in halka arzı ile alakalı detaylar da belli oldu.

Maçkolik halka arz fiyatı ve talep toplama tarihleri açıklandı!

Türkiye’nin önde gelen dijital spor markası Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret AŞ halka arz oluyor. Pre-IPO Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun şirket sermayesinde sahip olduğu 8.500.000 adet nominal değerli yüzde 34’lük bölümü oluşturan pay halka arz edilecek. Bu halka arz için Info yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum aracılığıyla talep toplama yapılacak.

MAÇKOLİK HAKLA ARZ FİYATI AÇIKLANDI!

Büyük bir merakla beklenen Maçkolik’in halka arzı için fiyat belirlendi ve açıklandı. Halka arz fiyatı 38 TL olacak. Halka arzda bireysel yatırımcılar için ise eşit dağıtım yönteminin uygulanacağı bildirildi. Pay başına 38 TL’ye halka arz olacak olan Maçkolik bu işlemin tamamlanmasının ardından yüzde 34’ü halka açık bir şirket olacak.

MAÇKOLİK HALKA ARZ TALEP TOPLAMA TARİHLERİ!

Maçkolik’İn halka arzı için talep toplama tarihleri de açıklandı. Info Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum aracılığı ile talepler toplanacak. Maçkolik’in halka arzında talepler 19 ve 20 Ocak tarihlerinde yapılacak. Hisse başı 38 TL karşılığında Maçkolik’ten talepte bulunulabilecek.

Maçkolik’in halka arz edilmesine dair Maçkolik İnternet Hizmetleri Ticaret Aş Genel Müdürü Emre uğurlu bir açıklama yaparak, “Türkiye’den çıkan köklü dijital projeler açısından MaçkoliK’in halka arzı bir ilk olacak. Maçkolik Türkiye’nin en büyük canlı skor uygulamasını yönetmektedir. Aynı zamanda Fransa’nın en büyük lokal markası olan Match en Direcht’in de sahibidir. Kısa bir süre önce Matchoholic uygulamasını da devreye sokarak 14 dilde yayın yapan global bir marka olma yolunda önemli bir adım attık. Halka arz ile Türkiye’nin en sevilen dijital markalarından birisini Borsa İstanbul’da yatırımcılarla buluşturuyoruz.” dedi.

SONRAKİ HABER