Motorin zammında son dakika kararı! Açıklama yapıldı, 79 kuruş zam gelecekti!

Akaryakıt piyasasında oldukça hareketli günler yaşanmaya devam ediliyor. Dün önce yapılacağı söylenen ardından iptal edilen motorin zammı bugün yapılacaktı. Bugünkü motorin zammı için de bir son dakika kararı alındı.
Motorin zammında son dakika kararı! Açıklama yapıldı, 79 kuruş zam gelecekti!

Türkiye'de akaryakıt sektörü iki gündür oldukça hareketli saatler geçiriyor. Motorin için dün gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre başı 1,26 TL'lik zam kararı açıklanmıştı. Ancak gün içerisinde petrol fiyatlarındaki düşüşlerden dolayı dün akşam bu zam kararı iptal edilmişti. Bugün ise motorine yine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 79 kuruş zam kararı alındı. Sektör kaynakları bu zam kararını açıklarken gün boyu vatandaşlar zamdan etkilenmemek için araçlarına motorin aldılar. Lakin akşam saatlerinde yine motorin zammı ile alakalı olarak yeni bir karar alınıp ilan edildi.

PETROL FİYATLARI DİBE VURDU!

Küresel petrol piyasalarından gelen haberler Türkiye gibi akaryakıtı ithal ürün olarak kullanan ülkeleri memnun edecek cinsten oldu. Brent petrolün varil fiyatı 94 dolara kadar gerilemişti. Bugün ise yine bir düşüş hareketi başladı ve brent petrolün varil fiyatı 91 dolara geriledi. Bu durum da Türkiye'de akaryakıt maliyetlerini biraz daha düşürmüş oldu. 

MOTORİN ZAMMI İPTAL EDİLDİ!

Petrol fiyatlarında gerilemelerin olması ve dolar kurunda yükseliş olmaması nedenleriyle yapılacağı söylenen 79 kuruşluk motorin zammı iptal edildi. Yapılan son açıklamaya göre motorin zammı geçerliliğini yitirdi. Bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarında herhangi bir değişim meydana gelmeyecek. Araç sürücüleri aynı fiyatlardan motorin almaya devam edecekler. 

BENZİNE İNDİRİM GELİR Mİ?

Son iki gündür motorine gelmesi gereken zamların maliyet düşüşleri ile iptal edilmesi ile benzin için indirim beklentisini artırdı. Benzin fiyatlarında maliyet düşüşleri olduğunu gerekçe olarak gösteren araç sahipleri şimdi benzin indirimi beklemeye başladılar. Fiyatların yükselmemesi ve dolar kurunda ani çıkışların olmaması halinde yarın benzin fiyatlarına dair indirim açıklaması yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak bu indirimin ne kadar olacağı hakkında yapılan herhangi bir açıklama bulunmuyor.